Гривня падає. Яким буде курс до кінця 2015 року

4 листопада 2015, 15:31
Зростання попиту на валюту при скороченні пропозиції веде до ослаблення гривні

Багато експертів говорили, що після місцевих виборів гривню "відпустять", внаслідок чого ми будемо спостерігати серйозні коливання курсу, але особисто я дотримувався точки зору, що результати виборів на нацвалюту не вплинуть.

Відео дня

Поясню: вибори були місцеві, а не центральні, і в Україні, як ми бачимо, їх не сприймають достатньо серйозно ані населення (про це можна судити з низьких показників явки), ані політики.

Оскільки місцеві вибори не вважалися серйозним питанням, тримати гривню не було сенсу. Відповідно, такої прив'язки, як в минулому році, коли до парламентських виборів влада намагалася тримати курс на прийнятному рівні, а відразу після виборів різко його відпустила, я в даному випадку не бачу.

Коливання і ослаблення гривні в останні два тижні, на мій погляд, пов'язані не з політичним, а з економічним фактором: це, в першу чергу, очікування подальшого скорочення експорту через зниження цін на основні експортні товари. Половину українського експорту складають чорні метали та продукти сільського господарства, а ціни як на перше, так і друге на світових ринках продовжують впевнено падати.

Половина експорту - чорні метали та продукти сільського господарства, а ціни на них знижуються

В той же час спостерігається сезонне збільшення імпорту – як через опалювальний сезон та імпорт газу, так і з інших причин. Так що очікується, в першу чергу, зростання попиту на валюту для здійснення імпорту і одночасно подальше падіння надходжень від експорту.

Природно, зростання попиту на валюту при скороченні пропозиції призводить до скуповування долара імпортерами і ослаблення гривні, що ми сьогодні можемо спостерігати в обмінниках.

Але, якщо проаналізувати, що чекає на гривню до кінця 2015 року, якщо, звичайно, ми говоримо про міжбанківський курс, можна прогнозувати, що він буде триматися на рівні, близькому до нинішнього – близько 23 гривень за долар.

Показати ще новини
Радіо NV
X