Гіркі гіркі жнива

2 березня 2017, 14:54
3058
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Красиві українські види і трохи магічного реалізму. Ідилічна Україна, що існує в голові у тих, хто давно виїхав

Це фільм не для глядача. Це фільм для тих, хто дав гроші

У фільму щасливий кінець. Всі щасливі, коли він закінчується. Це приблизний опис емоцій від фільму Гіркі жнива, який може стати добротною пропагандою, але не став хорошим кіно. Біда в тому, що коли ви йдете в Києві на такий фільм, то очікуєте побачити Хоробре серце (хороша картина і чудова пропаганда). Тільки по-українськи. Але ви його не бачите.

Ви бачите історію без логіки, зліплену, ніби на колінах. Вчинки головних героїв не піддаються розумінню. Сценарист не сильно морочився над прописуванням психологічних портретів героїв. І просто слабо зняті сцени, на які, здається, не вистачило часу і грошей. Трейлер, який йде весь фільм і під різним кутом показує страждання українців і жорстокість більшовиків, не намагаючись зняти одну виразну історію. І тому не чіпляє. І тому навіть жахи Голодомору не такі й страшні. Це виглядає як зомбі апокаліпсис в 30-х, а не трагедія країни, після перегляду якої хочеться плакати, рвати і метати одночасно.

І так. Що таке хороший голлівудський фільм? Це фільм, на який ходять глядачі. І який їм подобається. Його роблять для глядачів, щоб вони несли гроші в кінотеатри. Є ще українські фільми, які знімалися у нас за державні гроші. Вони знімаються «для галочки», коли треба розпиляти бюджет. І в крайньому випадку для чиновника, який раптом вирішив показати себе патріотом. Вони ніколи не окупаються. Українське кіно в цьому плані нагадує український клубний футбол. Це не бізнес. Це іграшка. І спосіб розпиляти гроші.

Досить вже хвалити кіно просто за те, що воно українське

Багато в чому Гіркі жнива повторюють цю історію. Це фільм не для глядача. Це фільм для тих, хто дав гроші. Ті самі горезвісні $20 мільйонів канадській діаспорі. І інвесторам, напевно, сподобається це кіно. І красиві українські види і трохи магічного реалізму, ідилічна Україна, існуюча в голові у тих, хто давно виїхав, і ідіотська Москва, яка незрозуміло як перемагає з такими людьми на чолі. Це все чудово лягає в голову будь-якого українця другого-третього покоління, вихованого на казках про Батьківщину. І також того, хто казково намагається цю історію зняти. Давши правління в руки американського режисера, який так само далекий від української історії, як ми від опису їх Громадянської війни.

Таке кіно ніколи не сподобається масовому глядачеві. І ніколи не «продасть» Україну західному глядачеві. Ніколи не зробить те, що зробило Хоробре серце для Шотландії. І тут знову біда завищених очікувань. У глядача, який цього хоче. І навряд чи може отримати. Особливо беручи до уваги, що бюджет фільму може бути божевільним для українського кіно, але мізерний для якісного голлівудського блокбастера. Але головне, що творці фільму і не намагалися зробити таку історію. І це найбільш прикро.

І так, досить вже хвалити кіно просто за те, що воно українське.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Travel

Вчора, 21:45

article_img
Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті
Політика

Вчора, 14:44

article_img
Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього
Геополітика

Вчора, 16:45

article_img
Як Лукашенко і Меркель. На яку зовнішню політику розраховують українці від майбутнього президента