Фарго – Ода Телебаченню

12 листопада 2015, 20:17
Серіал, спродюсований Коенами, продовжує радувати, і я сподіваюся, що до кінця другого сезону моя оцінка не зміниться

Десь в районі католицького різдва всі світові ресурси, які пишуть про серіали, почнуть публікувати спарки – найкраще-2015/анонс-2016. І щось мені підказує, що в обох частинах своїх оглядів експерти згадають «Фарго». Щось типу: «Боже, як же було круто/Я заплачУ, щоб це не закінчувалося».

Відео дня

Творчість братів Коенів є найкращою ілюстрацією до визначення жанру трагікомедії. Це фільм «О, де ж ти, брате мій», це геніальний «Великий Лебовські» і це «Фарго». Це неповторний цинічний коктейль зі смішного та страшного, це незалежне по суті кіно, що вибилось в «Оскари».

Творячи класику, рано чи пізно Коени повинні були завітати на територію сучасного висококласного серіалу, адже там справжнє роздолля для їх розумних чорних комедій. Судіть самі: кожен додатковий мільйон для виробництва фільму повинен компенсуватися або маркетинговими витратами (більше реклами), або грою «на пониження» (давайте простіше, старшокласники не зрозуміють). У сучасному ж телебаченні знаходиться місце будь-яким серіалам – від примітивних мильних опер для домогосподарок до висококласного багатосерійного кіно. І ось ще що – в сучасному телебаченні є великі гроші, а технології дозволяють оптимізувати процес.

Перша спроба зробити серіал «Фарго» датована 2003 роком. Тоді вона провалилася, далі пілота справа не пішла. Зате через десять років Коени зняли всі можливі вершки - два роки тому вийшов перший сезон «Фарго», спродюсерованого братами. Серіал запозичив крім фірмового висококласного коеновського стьобу ще й сеттінг оригіналу – обов'язкова зима в маленькому містечку. Коени ж виросли в такому містечку і прив'язані до своєї холодної Міннесоти, як Стівен Кінг до штату Мен.

Перші сезони «Справжнього Детектива» і «Фарго» поставили нову планку серіальним детективам. На їх фоні похід в кіно перестав радувати – вдома цікавіше, до ночі буде перший переклад. У другому сезоні «Справжній Детектив» трохи здувся, зате «Фарго» продовжує радувати, і я дуже сподіваюся, що до фіналу сезону моя оцінка не зміниться.

Серіал, спродюсований Коенами, відповідає всім останнім трендам: один сезон – одна історія, звичної заставки – немає, обов'язково участь актора великого кіно. У першому сезоні відзначився Мартін Фрімен (як же круто він зіграв трансформацію головного героя), у другому – Кірстен Данст. Ще один акторський моментик – Крістін Міліоті, як і в «Як я зустрів вашу маму», грає маму, яка помирає молодою. І добре грає. Каст взагалі виглядає цілісно і дорого.

Дивитися «Фарго» - суцільна насолода. Тут немає позамежних бюджетів і суперзіркового каста, проте є чітке і стовідсоткове розуміння свого продукту. Це цільний, смачний серіал вищої проби, свято душі і ода сучасному телебаченню.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Моя оцінка – десять з десяти з тегом #ПБД – Поспішайте Бачити, Диво.

P. S. В старінках не буде іншого варіанту, крім як порекомендувати переглянути оригінальний «Фарго» з чудово вагітною Френсіс МакДорманд. Два «Оскара», між іншим, їй за головну роль і Коенам за сценарій. Якщо ж ви його не бачили – моя вам щира заздрість, тут же виправте цей прикрий недолік.

P.P.S. Є український переклад від Гуртом.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут

Показати ще новини
Радіо NV
X