Facebook зсередини. Як там все працює

5 травня 2017, 18:03
542
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Весь тиждень в кремнієвій долині я чекала цього дня. І ось, нарешті, ми в офісі Facebook

Складається враження, що ти потрапив у Діснейленд – кафе з безкоштовним морозивом, ігрові автомати, перукарні, ресторани, консьєрж-сервіс і барбекю. Все безкоштовно. Але, на мій погляд, людей у Facebook утримує щось більше.

Причетність.
Відчуття, що ти працюєш у компанії, що активно впливає на долю світу, дуже заводить. На в'їзді в Facebook стоїть величезний "лайк". Мало хто знає, що з іншого боку цього панно Марк Цукерберг навмисно зберіг логотип Sun Microsystems – одного з найбільших виробників серверів і робочих станцій, який не впорався з кризами і канув у Лету. Колись кампус, де сьогодні мешкає Facebook, належав саме йому. Іржавіючий, забутий логотип – щодня нагадує, що трапляється з тими, хто недостатньо прозорливий, рішучий чи щасливий.

Нетворкінг.
Ще в офісі Google нам сказали одну фундаментально важливу річ. "Ви можете підвищувати зарплати, наймати масажистів, лікарів, найкращих діджеїв, безкоштовно годувати, зробити найгнучкіший графік. До всього цього швидко звикаєш. Але ти ніколи не зможеш звикнути до того, що кожен день працюєш з найрозумнішими, найталановитішими людьми. Кожен день вони будуть дивувати тебе і це буде твоїм допінгом".

Всі співробітники знають: здоровий авантюризм тут як і раніше в ціні

У Facebook схожий підхід. Найкращі, закохані у свою справу, відкриті до нового професіонали зібрані в одній точці. Разом вони здатні створити щось велике.
До речі, багато співробітників говорять 2-3 мовами. Покращений варіант вавилонської вежі.

Відкритість керівництва.
Кожну п'ятницю Марк Цукерберг збирає співробітників на сесію запитання-відповідь. До цього в чаті співробітники голосують, які саме запитання вони хочуть поставити. Кожну п'ятницю один з найвпливовіших людей світу зустрічається зі своєю величезною командою і чесно розповідає, що відбувається в і з компанією. Місце зустрічі – їдальня в новому корпусі Facebook.

Атмосфера
У Цукерберга є свій стіл, але нема свого кабінету. Це ще одне його переконання – офіс повинен бути максимально відкритим. Багато хто скаржиться, що шум заважає зосередитися. Цукерберг непохитний – він вважає, що головне достоїнство людей – вміння працювати в команді, вміння з усіма знайти спільну мову заради спільного результату. Тому новий офіс Facebook – найбільший опен-спейс у світі.

Що ще запам'яталося:
З Facebook майже не звільняють людей. Вигнати можуть тільки за найбільш незбагненне порушення – якщо ти скористався службовим становищем і переглянув чийсь аккаунт або за витік інформації. Гостям в офісі можна фотографувати все, крім екранів ввімкнених моніторів і великої переговорної, де зазвичай проводить зустрічі Цукерберг.

Всі робочі місця – стоячі. Так корисніше для тіла і ефективніше для мізків. Звичайно, стіл можна опустити, що й роблять багато співробітників.

З 10 000 співробітників Facebook к кремнієвій долині всього 15-20% – жінки. Зате це дуже активні жінки. Вони створили групу Women at Facebook і постійно проводять різноманітні заходи, зокрема, повчальні для тих, хто хоче працювати в IT.

Сад на даху нового корпусу з видом на затоку – казка. Тут можна працювати, але більше хочеться засмагати.

Часто проводяться хакатони. В цей час ти можеш створювати які завгодно ідеї і рішення для абсолютно будь-яких проектів.

У гостьового вай-фай досі старий пароль – Move fast – рухайся швидко, ворушись. Так звучить частина мантри Facebook, яка до 2014 року була тут самою повторюваною фразою – Move Fast and Break Things - рухайся швидко і руйнуй стереотипи (звичний уклад речей). Сьогодні слоган Facebook далеко не такий романтичний, Цукерберг вважає, що слово "руйнувати" не годиться для творчої компанії. Але всі співробітники знають: здоровий авантюризм тут як і раніше в ціні.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Новий вечір

Вчора, 10:00

img
«Порошенко-спекулянт» і вибори в Раду. Інтерв'ю з головою партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком — відео
Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ