Метавсесвіт від Facebook. П’ять речей, які варто знати
Ми повинні серйозно подумати над тим, який метавсесвіт хочемо створити, і хто може його регулювати та володіти ним
Услід за ребрендингом Facebook, перейменованим у Meta, що має висловити його перетворення на «метавсесвіт», Microsoft також оголосила, що увійде до цього простору.
Мета передбачає, що метавсесвіт зрештою дозволить нам взаємодіяти в освітньому, робочому та соціальному контекстах, тоді як Microsoft сподівається поки що зосередитися саме на сфері віртуального офісу. Але що насправді є метавсесвітом і до якої міри ми повинні вірити в те, що бачення, яке нам представили, справді займатиме центральне місце в нашому повсякденному житті?
Сама ідея не нова. Письменник-фантаст Ніл Стівенсон ввів термін «метавсесвіт» у своєму кіберпанк-романі 1992 року «Снігова катастрофа», уявляючи тривимірний віртуальний світ, в якому люди, представлені у вигляді аватарів, можуть взаємодіяти один з одним і з проявами штучного інтелекту.
Як і у випадку з будь-яким масштабним баченням майбутнього, якого ще не існує, багато людей намагалися накласти на метавсесвіт свої власні уявлення. Якщо ця концепція для вас нова, цей матеріал допоможе зрозуміти деякі властивості метавсесвіту.