Дзвони дзвонять нарізно

10 грудня 2018, 19:24
609
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чим жила країна 10 грудня 2018 року

Дзвони дзвонять нарізно. Філарет, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), заявив, що напередодні Об'єднавчого собору виникли питання, в яких він не згоден з Константинополем.

«Київський патріархат є найбільшою церквою. І від нас залежить, приймемо ми те, що нам будуть пропонувати [Вселенський патріарх], чи ні. Якщо це буде корисно нам, то ми приймемо, якщо буде не корисно нам – ні державі, ні українській церкві, – ми просто не проголосуємо і відкинемо все», - заявив Філарет.

Зараз Київський патріархат виступає за те, щоб Собор був виключно архієрейським, а в Стамбулі наполягають на участі в ньому вірян і звичайних священиків.

А ще в УПЦ КП хочуть, щоб голосування на виборах глави єдиної помісної церкви було відкритим. Константинополь же виступає за таємні вибори.

Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що Об'єднавчий собор, який повинен проголосити створення автокефальної Української православної церкви, відбудеться 15 грудня.

Сам Петро Порошенко сьогодні підписав закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, схвалений 6 грудня Верховною Радою.

Москва ж навіть не намагається виявляти дружелюбність...

Обміну все немає. Українська сторона запропонувала два варіанти обміну полоненими, заявив Євген Марчук, представник офіційного Києва в Тристоронній контактній групі в Мінську.

«Сьогодні готові варіанти обміну 27 грудня за формулою 23 на 23 і 66 на 19. Ми це офіційно запропонували на засіданні 4 грудня. Не погоджується Росія. Ми знову будемо вносити цю пропозицію 19 грудня», - пояснив він.

Марчук додав, що 19 грудня відбудеться 101-й раунд переговорів у Мінську, останній в поточному році.

Останній масштабний обмін полоненими був ще 27 грудня 2017 року на КПВВ Майорськ в районі Горлівки: тоді 74 українців виміняли на 306 бойовиків.

Після цього Росія заблокувала процес обміну.

А ось придумані Кремлем вибори на Донбасі не пройшли непоміченими Європою...

ЄС «тегнув» сепаратистів. Євросоюз опублікував список людей, проти яких Брюссель запровадив санкції за проведення псевдовиборів на окупованому Донбасі.

«Після організації 11 листопада 2018 року так званих «виборів» у так званих «Донецькій Народній Республіці» і «Луганській Народній Республіці» Рада вважає, що в список обмежень повинні бути включені дев'ять осіб», - йдеться в повідомленні ЄС.

У перелік потрапили: Ольга Позднякова, голова так званої «ЦВК ДНР»; Олена Кравченко, голова так званої «ЦВК ЛНР»; Леонід Пасічник, голова так званої «ЛНР»; Володимир Бідевка, голова так званого парламенту «ДНР»; Денис Мірошниченко, голова так званого парламенту «ЛНР»; Олексій Найденко, заступник голови так званої «ЦВК ДНР»; Володимир Висоцький, секретар так званої «ЦВК ДНР»; Максим Свідченко, заступник голови так званої «ЦВК ЛНР»; Катерина Терещенко, секретар так званої «ЦВК ЛНР».

Псевдовибори в «ДНР» і «ЛНР» не визнали ні Україна, ні світова спільнота.

На них «перемогли» Пасічник (в «ЛНР») і вже підсанкційний Денис Пушилін (в «ДНР»).

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін подякував Євросоюзу за рішення про санкції щодо відповідальних за проведення фейкових виборів.

Поки «республіки» локалізуються у власному маленькому світі, українські айтівці продовжують підкорювати великий світ...

Український стартап добре продався. Американський гігант Snap купив команду і права на всі технології українського стартапу Teleport Future Technologies за $8 млн.

Про це джерело на ринку повідомило виданню liga.net.

Угоду підписали ще в лютому 2018 року і в листопаді її повністю виконали.

Teleport відомий застосунком, який фарбує волосся на фото і відео в різні кольори. Стартап залучив $1 млн інвестицій і розвивав внутрішню технологію визначення об'єктів на фото і відео.

Teleport поставив рекорд в українському, російському та білоруському App Store, набравши понад 1 млн завантажень за першу добу після релізу. Він більше тижня посідав перше місце в магазинах застосунків.

На фінал – новина з теми, яка з кожним днем буде все частіше обговорюватися в Україні...

Ялинка, блищи. У Києві на Софійській площі головну ялинку країни почали обвішувати гірляндами.

Роботи з прикрашання дерева перебувають на фінальній стадії.

Ще 6 грудня встановили його металевий каркас і верхівку із зіркою.

Ялинку висотою 25 м прикрасять 1 тис. іграшок і близько 3 км гірлянд. Вогні на ній урочисто запалять 19 грудня.

Пам'ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:26

article_img
Час зняти ручне гальмо. Вакарчук про свою команду, мету в політиці та участь у виборах
Люди

Вчора, 19:20

article_img
Мені не 80, щоб я гарно збереглася. Ольга Сумська про вік, забобони і прабабусю, в яку закохався Нестор Махно
Компанії/Ринки

Сьогодні, 14:55

article_img
Шахрайство. У чому звинувачують українські облгази, та як цьому протидіяти