Донбас: передсмертні здригання спрута війни

26 грудня 2015, 07:37
22070
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Бойовики продовжують плюватися з-за кордону і підтягувати танки, але на масштабні дії сил у них немає

Нинішні зіткнення в Донбасі, зокрема, захоплення Комінтернового – це рефлекторні здригання вздовж кордону, які неминуче будуть продовжуватися. Тут навіть нема сенсу гадати, санкціоновані вони з Кремля, чи це самопроголошені республіки вирішили нагадати про себе чи то Києву, чи то Москві, чи то ще комусь.

Особисто мені здається, що це вже рефлекторне передсмертне здригання спрута війни. Самому Путіну масштабна операція в Україні вже не потрібна. Насамперед тому, що він її програє.

Якщо Путін почне воєнну операцію, то, по-перше, Україна до неї готова, по-друге, готовий Захід. І по-третє, що найголовніше, до неї не готова російська армія, яка все глибше грузне в сирійській операції. Дві серйозних війни нинішній Росії не до снаги.

Найпевніше, це все-таки або ініціатива лідерів самопроголошених республік – судячи з жалюгідного масштабу дій, так і є, або якихось генералів і полковників, які глибоко під Путіним, але теж намагаються якимось чином підняти собі статус або розв'язати якісь свої завдання.

У Луганську, де сидить Плотницький, особливих порухів тіла не спостерігається

Але це не глобальна стратегія Володимира Путіна. Це, швидше, дрібна стратегія Захарченка – що підтверджується тим, що в Луганську, де сидить Плотницький, особливих порухів тіла не спостерігається. Плотницький провадить свою політику, Захарченко – свою, і рівень ухвалення рішень не той.

Це внутрішні, дрібні стратегічні (як вони думають, тому що на ділі – тактичні) рухи тіла приблизно того ж масштабу, що і вбивство Мозгового. Все-таки це навряд чи були дії, санкціоновані безпосередньо з Кремля – найімовірніше, що це було результатом внутрішніх з'ясувань стосунків усередині донбаських «еліт».

Масштаб і безглуздість дій, принаймні, говорять саме про це. Припустимо, ескалація в Донбасі, увійшли бойовики в Комінтернове. Але минуло лише два дні - і вже з'являється інформація про те, що сьогодні їхні сили вийшли звідти. Що і хто в результаті виграв?

Це звичайні провокації вздовж кордону – я неодноразово попереджав, що вони траплятимуться. Через кордон будуть плюватися, підтягувати танки, відтягувати танки. А що їм ще робити? Керівництву ДНР і ЛНР необхідно підтримувати перед жителями Донбасу ілюзію війни – для них це єдиний спосіб усидіти на своїх місцях.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Країни

Вчора, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені