Дно путінської Росії

3 січня, 09:03
35906
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російсько-українська війна стане політичною, моральною та військовою катастрофою РФ

Як і в XX столітті, починаючи з 14 року, Росія зустрічає п'яте різдво поспіль у стані війни (Першої світової, а потім Громадянської тоді, Четвертої світової гібридної сьогодні). Я вважаю за краще називати те, що відбувається з 20.02.14 (цю дату вибито на медальках за анексію Криму), Четвертою світовою, тому що її було розв'язано як реванш за поразку в Третій світовій (холодній). Світова історія, починаючи з 1914 року, набуває, якщо хочете, стрункої ритмічної конфігурації: Друга і Четверта світові були задумані як реванші за поразку відповідно в Першій і Третій.

Країна, яка перемогла німецький нацизм і перетворила цю перемогу на язичницький культ, стала в 2014 році відтворювати на найвищому державному рівні диявольські ідеологеми нацистської пропаганди, помноженої на можливості сучасного телебачення: "роз'єднаний народ", "збирання національних земель", "Русский мир" ("Третій Рейх"," П'ята Імперія"), "жменька націонал-зрадників" тощо, – пише Андрій Піонтковський для Радіо.Свобода.

Перш ніж закінчити з історичними аналогіями і перейти безпосередньо до наших суворих буднів, наведу одну свою замальовку 2014 року (путінська "судетська" промова, пік імперської ейфорії): "Здавалося, що, як 2 серпня 1914 року, вся країна з прапорами, знаменами, іконами, портретами царя, георгіївськими стрічками стала на коліна перед резиденцією в Ново-Огарьово. Суворі пролетарські вожді "Лівого фронту", засуджені за організацію бунту в день інавгурації государя імператора, вірнопідданськи волали зі своїх похмурих катівень: "Хай живе Володимир Володимирович Путін, збирач земель російських!" Буржуазні опозиційні дамочки кокетливо кидали до ніг брутального Переможця букети вишуканих компліментів. Бракувало тільки класичних слів: "Істинний арієць, нещадний до ворогів "Русского мира". Їх вимовив через кілька днів чудовий російський патріот, гідний онук Молотовa, оголосивши Путіна, себе і нас усіх разом з ними нащадками арійського племені з додатковою хромосомою духовності".

25 листопада Кремль різко підвищив ставки

Минуло чотири з половиною роки. Як і сто років тому, атмосфера змінилася разюче. Ейфорія "Кримнаш" вивітрилася. Міфологеми "Новоросії" та "Русского мира" сприймаються сьогодні з таким же ентузіазмом, як "Хрест над Святою Софією" в 1918-му. До Різдва 2018 року конфронтація з Україною (основний фронт Четвертої світової) застигла в точці біфуркації, коли найменший відступ буде розглядатися як особисту поразку Путіна, а подальша ескалація означає відверте військове вторгнення. Такий крок буде зустрінутий настільки різкою реакцією Заходу, що протистояти йому Кремль сподівається тільки відчайдушним ядерним шантажем. Генерали з Фрунзенської набережної регулярно розігрують подібні сценарії у своїх штабних іграх: Варшаву вони вже знищували, як і ще пару столиць. Генерали дійшли висновку, що ситий, гедоністський, декадентський Захід здригнеться від загрози "нових варварів", відступить і піде на геополітичні поступки. У будь-якому разі, так генералам приємно думати.

Але російське суспільство категорично не готове ні до повномасштабної війни з Україною, ні до нової Карибської кризи. Цю гірку для них істину з розчаруванням змушені були визнати два високопоставлені білякремлівські пропагандисти. Це учасники програми "Велика гра" Дмитро Саймс і В'ячеслав Ніконов. Саймса м'якотілий дрібнобуржуазний пацифізм російського суспільства засмутив до такої міри, що він зголосився підказати російській владі, в який спосіб подолати таке прикре непорозуміння: нагадав, як президент США Франклін Рузвельт три роки всіма засобами державної пропаганди свідомо і терпляче готував американське суспільство до війни з гітлерівською Німеччиною.

Чудово! На Першому каналі російського телебачення діловито міркують, як ефективніше з урахуванням світового історичного досвіду переконати росіян зважитися на масові вбивства українців! У "кремлівських", однак, немає трьох років для виховання російського народу за методикою Саймса – Рузвельта, навіть більше, в 2014-му вони вже домоглися максимально можливого в Росії рівня імперської інтоксикації. Ще раз запаморочити країну тим самим пійлом Кремлю вже не вдасться.

Але панувати і грати в геополітичні брязкальця дуже хочеться. І 25 листопада Кремль різко підвищив ставки як у власне українській, так і в глобальній війні. По-перше, Кремль здійснив де-факто анексію Керченської протоки, Азовського моря і блокаду українського узбережжя. По-друге, вперше напад на Україну було скоєно не "ихтамнетами", а російськими військовослужбовцями – відкрито і демонстративно, на очах усього світу, під державним прапором. І, нарешті, було порушено принцип свободи навігації, надзвичайно чутливий для колективного Заходу. Неважко собі уявити, з якою увагою стежить за розвитком цього прецеденту Китай, який кидає виклик свободі мореплавання в невралгічних протоках Південно-Східної Азії.

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер відчеканив у своєму твіті формулу, яка, на мій погляд, увійде в англомовну антологію політичних афоризмів: "Росія обрала ескалацію в Чорному морі, отже, російський вибір вже зроблено". Я згоден з американським дипломатом: Russians, дійсно, зробили свій вибір 25 листопада, і тепер настав час вибору для Заходу. Але, мені здається, Волкер дещо недооцінює тих Russians, про яких він говорить. Путінська Росія ще не досягла дна у своєму катастрофічному падінні у глобальну війну з вічно нею ненависним і вічно для неї привабливим Заходом.

На південно-східних кордонах України зосереджено сухопутні і військово-морські підрозділи Російської Федерації, достатні для проведення великої наступальної операції. Московські ток-шоу здригаються від закликів "На Маріуполь!", "На Таврійськ!", "На Київ!". 17 грудня Сергій Лавров, бажаючи, мабуть, справити сприятливе враження на пані, яка брала в нього інтерв'ю, вибовкав призначені час і місце операції – кінець грудня, північ Криму. І нарешті, неймовірний ентузіазм у Кремлі викликала відставка Джеймса Меттіса: "Трамп знову наш!", "Трамп звернувся до американського народу через голову вашингтонських русофобів!"

Російсько-українська війна стане політичною, моральною та військовою катастрофою Російської Федерації. Це розуміє і відчуває переважна більшість російського народу. Цього не розуміє російська політична "еліта", яку терзають комплекси величі і неповноцінності. Ті самі люди не розуміють, що саме сталося в Білому домі 20 грудня на зустрічі президента США і його міністра оборони. Не Трамп відправив у відставку Меттіса. Це Меттіс відправив у відставку Трампа.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора
Food&Drink

Сьогодні, 12:18

article_img
Шеф без татуювань і ресторан року в ПАР. У Парижі роздали премії World Restaurant Awards
Країни

Вчора, 20:35

article_img
Ближче до зірок. Як буде виглядати перший в світі космічний готель за $790 тисяч на добу