Діти у вогні. Хто винен у трагедії

18 вересня 2017, 17:03
2630
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Діти у вогні. Хто винен у трагедії  - фото

Ми продовжуємо жити в СРСР. Все робимо не для реального функціонального приводу, а на показуху, для перевірки з райвно

Використовуємо заглушки для ременів безпеки, вішаємо і забуваємо увімкнути системи пожежогасіння, возимо дітей в машинах без крісел і так далі, список величезний. Ми просто ідіоти. Ми вважаємо, що якщо нам вдалося непомітно вкрасти гроші у держави або піти від податків – ми стали безсмертними. Ідіоти.

Кілька днів тому на зустрічі батьків з директором школи, де вчиться Матяш, я стояла з мікрофоном у руках і говорила про те, що мене дуже турбує в школі. У залі половина людей посміхалися так, ніби я душевно хвора і дехто навіть запропонував приймати заспокійливі. Інша половина мене підтримала. Я озвучила побоювання, що шафки, що знаходяться в підвалі школи, небезпечні. Причина проста. Там немає (точніше він є, але постійно зачинений на ключ) аварійного виходу в разі пожежі. Директор запропонувала (під час пожежі) підійти до чергового, мабуть, переступивши через вогонь і взяти ключ. А я подумала, що якщо діти будуть перебувати в апендиксі, яким і є страшний підвал із шафами, вони просто будуть горіти і дивитися на зачинені двері, якщо вони є.

Так, я з тих людей, що прокручують гірші сценарії у своїй голові щохвилини, панікують завчасно, намагаються запобігти трагедії. Як мама я багато в чому бачу небезпеку для дітей. Та й для дорослих теж. Не хочеться, щоб люди горіли, розбивалися, тонули, вмирали.

Тільки на об'єктах, які будують не за спільні чи крадені гроші, а за гроші конкретного інвестора чи мецената – вдається приділяти увагу системам пожежогасіння багато сил і часу. Ніхто не хоче, щоб його об'єкт згорів.

У нашій країні не працює ефективно 80% систем пожежогасіння, вони просто висять для годиться. А під час ремонту приміщень я дуже часто чую: "Ну ось ця коробочка буде вам закривати питання з пожежкою, прийдуть подивляться і все, головне, що вона висить". Це обман. Величезний і тупезний. Тому що: кого ми обманюємо?

У Великій Британії дуже бояться пожеж. Дуже-дуже. Так історично склалося, що пожежі псували їм життя. Тому система пожежогасіння є в кожному будинку. Навіть у найпростішому, в студентському, в старечому. Все на батарейках, і коли батарейка сідає, коробочка з системи починає видавати мерзенний звук. Потрібно терміново міняти батарейку і інакше ніяк. Відключити неможливо. Історія і культура країни в одній батарейці.

Чому боїмося говорити про важливе і здаватися панікерами? Це життя. Життя дітей, нас, наших друзів

А наша культура – в тупій заглушці від паска безпеки. Ідіоти. Про що ми думаємо? Чому боїмося говорити про важливе і здаватися панікерами? Це життя. Життя дітей, нас, наших друзів.

Я знаю, що зараз за наказом начальника, партія накаже і пройдуть шмони і перевірки. І це теж показуха. Тільки іншого рівня. Оскільки ми не можемо зрозуміти своїми мізками, що є речі в житті, які називаються культурою побуту.

Насмажити картоплі з почеревиною, покликати сусіда, випити самогону – це теж добре. Ми вважаємо це нашою культурою побуту. І бабусі на лавочці, і кіт, що звисає з вікна хрущовки, і розумний директор школи, який чекає наказу з райвно.

Але це не врятує дітей. І виявляється, в сучасному суспільстві потрібно брати участь і не боятися привертати увагу до важливих питань. До найважливіших питань.

І наостанок моя мрія. Хочу, щоб усіх, хто вважає себе безсмертними або бояться тільки за свою дупу – забрав ураган.

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 01:41

thumb img
Терезу Мей скоро очікує відставка - The Times
Країни

Сьогодні, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Політика

Вчора, 20:03

thumb img
Дружина Зеленського розповіла, якою уявляє себе в ролі першої леді