Дата світової катастрофи перенесена

3 травня 2017, 12:55
20662
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Призначена на 25 квітня ядерна війна на Корейському півострові в черговий раз відкладена. Тепер експерти називають 9 травня - день, коли в Південній Кореї будуть проходити президентські вибори

Нагадаю, ситуація там загострилася в другій половині квітня. Засоби розвідки США зафіксували на території КНДР активність, що свідчить про підготовку чергового, шостого за рахунком, ядерного випробування. Вашингтон тут же заявив, що його «стратегічне терпіння вичерпалося» і він не збирається сидіти й чекати, поки Пхеньян обзаведеться ядерними боєголовками, які можна буде встановлювати на ракети, а головне, самими ракетами, здатними долетіти до території США. Президент Трамп пообіцяв нанести удар по КНДР, у разі якщо випробування відбудеться, і направив два ударні авіаносні угруповання до Корейського півострова. У цій ситуації північнокорейський диктатор Кім Чен Ин не ризикнув віддати наказ про ядерне випробування 15 квітня, в день народження засновника династії Кім Ір Сена. Справа обмежилася невдалим випробуванням балістичної ракети та демонстрацією на урочистому концерті кліпу про переможний ядерний удар по Америці.

Однак тут же виникла нова дата випробування - 25 квітня, 85-а річниця створення Корейської народної армії. Але в той день теж нічого не сталося. Замість очікуваної ядерної війни в КНДР відбулися маневри, найбільші артилерійські стрільби в історії країни, на яких, як повідомляють південнокорейські ЗМІ, був присутній і сам диктатор Кім Чен Ин. Очевидно, що й ці маневри виконували функцію залякування. Всім зрозуміло, що масований повітряний удар американців здатний знищити лише ядерні об'єкти і командні пункти. Однак столиця Південної Кореї - Сеул - знаходиться в межах досяжності північнокорейської ствольної артилерії. І ось метою минулих маневрів якраз і було продемонструвати можливості Північної Кореї зі знищення тисяч жителів Сеула.

Питається, чим російські підходи відрізняються від північнокорейських?

Однак, як не крути, диктатор, після пред'явлення американського ультиматуму який не ризикнув провести ядерне випробування, виявив слабину. І невипадково Вашингтон відразу ж підвищив ставки. Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі не виключила, що американські військові можуть нанести удар по КНДР, якщо Пхеньян продовжить випробування вже й балістичних ракет.

При цьому світ отримав лише короткий перепочинок. Дата світової катастрофи (немає сумнівів, що удар по північнокорейських ядерних об'єктах при будь-якому результаті обернеться жахливими наслідками) перенесена тепер експертами на 9 травня, день, коли в Південній Кореї будуть проходити президентські вибори. Так чи інакше, але внаслідок рішучості американського президента і впертості його північнокорейського опонента ситуація доведена до стану, коли один з них приречений «втратити обличчя». Або північнокорейський правитель відмовиться від ракетних і ядерних випробувань, що покладе край політиці шантажу світової спільноти, яка приносила Кім Чен Ину непогані доходи у вигляді міжнародної «допомоги». Або випробування відбудеться, і Трамп не ризикне завдати удару, втративши репутацію крутого хлопця. Або почнеться війна, яка навіть в кращому випадку призведе до загибелі тисяч людей і радіоактивного забруднення величезних територій.

На офіційному рівні Москва дотримується цілком стриманої позиції, твердо засуджує Пхеньян, який порушує численні резолюції Радбезу ООН. При цьому закликає до вирішення конфлікту дипломатичними, а не військовими засобами. Однак якраз в момент кризи не тільки в Пхеньяні, але й у Москві демонстрували відеопродукцію про удар ракетами по території США.

Минулого тижня російське військове відомство проводило шосту міжнародну конференцію. В результаті російських «перемог» в Україні офіційні військові відомства країн Заходу цей захід ігнорують. І керівникам вітчизняного Міноборони довелося відмовитися від амбітних планів перетворити московський захід на якусь альтернативу Мюнхенській конференції з безпеки. Воєначальникам довелося зустрічатися «на полях» конференції з керівниками таких важливих у військовому відношенні держав, як М'янма, Таїланд, Конго, Іран, Венесуела, Камерун, Нікарагуа і Парагвай. Зате, ніяк не стримувані правилами гостинності, вони щосили розмовляли про агресивні устремління Заходу, і зрозуміло, свою готовність вжити у відповідь заходи. Вражаюче, але в момент найжорстокішої військової кризи на Корейському півострові йому практично не було приділено уваги на заході, який начебто мав на меті розгляд і аналіз найактуальніших проблем міжнародної безпеки. Замість цього щосили педалювали теми просування шкідливого НАТО на Схід, небезпечного розгортання чотирьох багатонаціональних батальйонів в країнах Балтії і Польщі, підготовки західними спецслужбами «кольорових революцій». І звичайно, одним з головних доказів агресивності США стало розгортання глобальної системи протиракетної оборони.

Головним промовцем був заступник начальника головного оперативного управління Генерального штабу генерал-лейтенант Віктор Позніхір. Він доводив, що розгортання елементів ПРО дозволить американцям перехоплювати російські стратегічні ракети. Так, за його словами, «протиракети "Стандарт-3 "модифікації 2А, розгортання яких передбачається з 2018 року, будуть здатні перехоплювати стратегічні балістичні ракети не тільки на середній і кінцевій, а й на висхідній ділянці траєкторії польоту ракет ... У цьому випадку протиракети зможуть вражати російські й китайські балістичні ракети до моменту розведення бойових блоків». Очевидно, що подібне міркування знадобилося генералу, щоб піти від явного протиріччя. Американських перехоплювачів зараз 300, а російських боєголовок, для перехоплення яких вони, на думку Генштабу, призначені, понад півтори тисячі. При цьому слід мати на увазі, що навіть за офіційними російськими даними, представленим на конференції з роззброєння в Женеві, для перехоплення однієї боєголовки потрібно як мінімум дві протиракети (експерти вважають, що набагато більше). Але якщо допустити, що наші ракети будуть ліквідовані до розведення боєголовок, то тоді одним перехоплювачем американці знищуватимуть, подібно Хороброму кравчику, по кілька штук разом. Однак генерал не пояснив, яким чарівним чином американські перехоплювачі, чия швидкість не перевищує 4,5 км/сек, наздоженуть російські ракети, які летять зі швидкістю 7 км/сек...

Можливі сумніви заступник начальника Генштабу усував за допомогою чарівної формули: все, що він говорить, засноване, мовляв, «на висновках російських фахівців». Найцікавіше ж почалося, коли Позніхір став демонструвати слайди, що відображали, як агресивні американські перехоплювачі знищують мирні російські й китайські ракети. Було показано кілька можливих варіантів: перехоплення, здійснюване кораблем ПРО, розгорнутим на Балтиці, те ж саме з Норвезького моря, а також перехоплення ракети з території Аляски. Мало того, російські генерали зобразили заодно перехоплення американцями китайських ракет (ніколи не стикався з інформацією, що представники КНР демонструють щось подібне публічно). При цьому дуже цікаво, а куди, власне, летять російські миролюбні ракети? Чотири роки тому на такий же міжнародної конференції російські воєначальники простодушно накреслили траєкторії польотів, які впиралися в Нью-Йорк і Лос-Анджелес. Чим привели в деяке хвилювання офіційних американських представників, які тоді ще приїжджали на конференцію.

Цього разу кінцеві цілі ракет вирішили не уточнювати. «Нами розглянуті гіпотетичні сценарії старту балістичних ракет в північному напрямку. Вони носять дослідний характер», - підкреслив генерал Позніхір. Однак географію змінити неможливо: найкоротший шлях з Росії в США йде якраз в «північному напрямку». Звісно ж, що всі розмови про підрив американцями стратегічної стабільності (яка заснована, зауважу, на взаємно гарантованому знищенні) мають на меті перш за все нагадати, «піндосам», що зарвалися, що їх можуть запросто спалити.

Питається, чим же в такому випадку російські підходи відрізняються від північнокорейських? Тільки тим, що Москва має в розпорядженні ядерну зброю на, так би мовити, законній підставі, і тим, що її у нас дуже-дуже багато. І ще, у російських генералів тільки схеми, а їх відверті північнокорейські колеги крутять кліпи з ядерним грибом і американськими кладовищами...

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Телеграм НВ

Подпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 15:47

thumb img
Фото дня: як виглядає бюлетень-рекордсмен для голосування на виборах президента України
Інновації

Вчора, 22:04

thumb img
Плавуча Троєщина. У Гонконзі побудують величезні штучні острови для вирішення житлової проблеми
Політика

Вчора, 21:27

thumb img
Бойко і Королевська вирішили попрацювати у "штабі Порошенка": головне з інтерв'ю Вілкула