Дами на вихід. Що придумали кремлівські сценаристи

28 вересня 2017, 13:27
3804
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дами на вихід. Що придумали кремлівські сценаристи  - фото

Фото: Відомості.UA

Лілія Шевцова: Саме обговорення Собчак у виборчому інтер'єрі – «піде-не піде» і «що це означає» – почало працювати,

Невже кремлівські технологи вирішили перетворити президентські вибори на шоу?

Наталя Поклонська і Ксенія Собчак. Такі різні! Антиподи за своєю життєвою роллю та іміджем, який кожна з них намагається будувати. І ось же яка доля: обидві виявилися в одному човні, ставши засобом політичної маніпуляції. І неважливо, наскільки вони розуміють свою функцію і наскільки свідомо (чи несвідомо) її здійснюють. Може, просто потрапили в пастку? Хоча наявність в обох характеру говорить про те, що вони навряд є сліпим знаряддям поки не уточнених сил. Втім, не варто докопуватися, хто автор маніпуляцій з нашими дамами. Важливіше те, що вони стали уособлювати.

Поклонська зі своїм «матильдоборством» зуміла стати символом фундаменталізму, який тільки намагається випробувати свої м'язи. Шокований «царебожцями» політичний клас закляк від переляку, побоюючись, що атака на Олексія Учителя може стати мочиловкою вже своїх – прокремлівських! Кремль же не поспішав з реакцією, спостерігаючи, чим усе обернеться. І тільки коли влада почала виглядати безпорадною, Кремль дав знати: це занадто!

Новий фундаменталізм здатний мутувати у лівому, більш обіцяючому для масовості напрямку

Реакція влади не означає, що фундаменталізм не вкладається у порядок денний її виживання. Це остання зброя, до якої влада, можливо, вдасться, коли опиниться у відчайдушній ситуації. Причому, в Кремлі розуміють, що, закликаючи на допомогу «царєбожиє», потрібно буде віддати йому на пожирання частину еліти, яка десятиліттями вірно служила лідеру. А Кремль не готовий пускати кров своїм – поки що! Час для «культурної революції» і російських хунвейбінів не прийшов. Але експеримент поставлено і знайдено «обличчя» російського фундаменталізму – мініатюрна блондинка з величезними очима та ангельським голоском, в якому дзвенить метал. Проект «П» не викинуто у кошик для сміття; його поклали в ящик.

Зауважимо, що новий фундаменталізм здатний мутувати у лівому, більш обіцяючому для масовості напрямку. Поклонська раптом почала дбати про чесне використання казенних грошей. Це може сподобатися народу, який затягує ремені все тугіше. Тому момент для Савонароли, подарованої нам Кримом, ще може настати, і є сили, які скористаються ідеєю «очищення» всього і вся. Для чого? Для боротьби за перерозподіл влади і власності. Останнє робить проект «П» для нинішньої влади скоріше токсичним, ніж корисним.

Собчак стала іншим проектом. Неважливо, хоче вона висуватися в президенти, чи кремлівські технологи просто зробили її провокацією, штовхнувши під виборчий потяг. Саме обговорення Собчак у виборчому інтер'єрі – «піде-не піде» і «що це означає» – почало працювати, бо відволікає увагу від реального життя, відводячи її в порожнечу. Тема «Собчак» розважає, надає тухлій російській політиці відчуття бурлеску, поки Кремль не знайшов іншої розваги для трудящих. А, заодно, її поява на сцені встигла внести розбрат серед дисидентської публіки. Здорово ж.

Але невже кремлівські технологи вирішили перетворити президентські вибори на шоу? І Путін з цим погодиться? Якщо Кремль зважиться таким чином оживити плебісцит по продовженню того, що є, то чому б не висунутися і Поклонській? А чим Ярова з Мізуліною гірше в якості аніматорів? І всіх дам на ефір до Соловйова. Ефект водевілю з елементами буфонади, драми і жахів буде повним!
Мабуть, закінчується уява кремлівських сценаристів. Ось і вирішили запросити на сцену дам, які повинні заповнити нестерпну паузу. Можна тільки здогадуватися, в якому напрямку рушить сценарне мислення Кремля, коли сцена з дамами буде вичерпана... Хто нас буде далі розважати?

Опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 10:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Країни

Сьогодні, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Країни

Сьогодні, 11:57

thumb img
На узбережжя Австралії викинуло сонячну рибу вагою в кілька сотень кілограмів - фото