Чому українських дітей треба вчити програмуванню

8 грудня 2016, 16:01
2096
Навчившись програмувати, наші діти завдяки своєму інтелекту, креативу та освіченості зможуть вплинути на історичний розвиток країни

З кожним роком все більше людей усвідомлюють важливість вивчення програмування. В багатьох країнах навчання програмуванню починається з першого класу. Найпростіша відповідь на запитання: "Навіщо мені навчатись програмуванню?" – це унікальне розширення ваших можливостей як людини.

Читання та письмо надають необмежені можливості вивчати та пізнавати цікавий світ, ви навчаєтесь читати, щоб далі навчатись чомусь іншому з допомогою читання. Так само з програмуванням: спочатку ви навчаєтесь програмувати, а потім, програмуючи, ви можете навчитись новому або винайти щось.

Інновації породжують інновації - це мантра розвиненого технологічного світу. В майбутньому всі будуть навчатись програмуванню: це перестане бути чимось складним чи магічним, так само як письмо.

Починати навчати програмуванню треба з раннього віку; це яскраво демонструє приклад Японії, де за рішенням міністерства культури і науки програмування стане обов'язковим предметом в початковій школі з 2020 року, обов'язковим предметом в середній школі – з 2021 року, а обов'язковим предметом в старшій школі – з 2022 року.

Більш того, з ініціативи місцевих адміністрацій, громадських організацій і навіть приватних компаній в окремих містах Японії програмування вже зараз додали як обов'язковий предмет в початковій школі.

Інновації породжують інновації - це мантра розвиненого технологічного світу

Такі зміни в шкільній програмі далеко не поодинокі: до прикладу, програмування в початковій школі вже викладають у Великій Британії, Франції, Фінляндії, Естонії та Ізраїлі.

Навички кодування все більше потрібні людям нових професій, технічні навички потрібні, щоб краще керувати всіма технологіями, які оточують нас у повсякденному житті, але найголовніше, написання програмних кодів розвиває аналітичне мислення, вчить мислити логічно та розвиває креативність людини. І надважливо розпочинати навчання в ранньому віці – чим раніше почати, тим більш винахідливою і креативною стає людина.

В українському суспільстві наразі відсутнє розуміння нагальної потреби в навчанні вже з початкових класів. Проте навчитися програмувати може кожен – і цю сферу в Україні необхідно активно популяризувати.

Україну може змінити лише молодь, і українські діти нічим не відрізняються від японських. Ми живемо серед історичних подій, які рідко якому поколінню трапляються. І це є щастя. Саме зараз українські діти можуть стати одними з першопроходців нового “письма” і завдяки своєму інтелекту, креативу та освіченості вплинути на історичний розвиток країни.

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші
Lifestyle

Вчора, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування