Чому я проти позачергових виборів

11 грудня 2015, 14:33
475
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Я противник проведення позачергових парламентських виборів у 2016 році, але не з політичних міркувань, а з чисто практичних

По-перше, де обіцяний під час Революції Гідності новий закон про вибори до ВР України на пропорційній основі з преференціями (відкритими списками)? Пригадується, хтось начебто хотів прийняти подібний закон ще на першій сесії парламенту; зараз уже завершується третя.

По-друге, чи усвідомлюємо ми, що запровадження нової виборчої системи це не рівноцінно вмиканню електричної лампочки і що для цього потрібен перехідний період для напрацювання, як мінімум:

а) достатньої підзаконної нормативної бази

б) навчання потенційних учасників виборчого процесу

в) серйозної модифікації ЄІАС "Вибори"?

По-третє, чи розуміємо ми, що у разі залишення існуючого виборчого закону (за пропорційно-мажоритарною виборчою системою) за умов окупації АР Крим та міста Севастополя, а також війни на Сході України ми не зможемо обрати усіх 450 народних депутатів України і не дорахуємось щонайменше 30 нардепів?

Це ще дуже оптимістичний прогноз. У цьому зв'язку виникає наступне питання: цей чинник спрощує чи ускладнює процес формування коаліції у ВР Україні, а в подальшому - стійкого Кабміну?

Як один з організаторів виборчого процесу хочу почути відверті відповіді на конкретні практичні питання. Безвідносно до політичних симпатій чи антипатій, що є виключною монополією виборця.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Сьогодні, 14:53

thumb img
Мільярди доларів. Як експерти оцінили збитки України та РФ через незаконну анексію Криму
LOL

Сьогодні, 11:19

thumb img
Чому не в формі Шахтаря? Юлія Тимошенко купила хот-дог на заправці і стала героїнею жартів соцмереж
Події

Сьогодні, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа