Чи введе Україна візовий режим з РФ

23 травня 2017, 08:03
Дипломатів вчать усе життя не відповідати на гіпотетичні питання. А експертам чхати на це. Тому я відповім

Припускаю таку можливість, і в контексті останніх рішень влади такий крок виглядає дуже логічним. Тим більше, що говориться владою про це давно. Введення візового режиму це така страшилка для росіян, як і обіцянки Порошенка ввести воєнний стан в разі загострення на фронті.

Відео дня

Запровадження візового режиму з точки зору зворотної реакції суспільства для влади навіть безпечніший крок, ніж заборона російських компаній вкупі з їх програмним мотлохом. Адже в Росію їздять менше людей, ніж сидять в Однокласниках. Ну, і ті, хто їздять в Росію, напевно, в соцмережах виступають небагато, та й на протести не всі підуть.

А ось чи буде у них причина протестувати – це хтозна. Якщо Росія у відповідь на введення Києвом візового режиму захоче залишатися "відкритою для громадян братнього українського народу" і не запровадить дзеркально візовий режим – це одна ситуація. Але чомусь здається, що уникнути цього кроку у відповідь Росія не зможе і громадяни України будуть змушені вилаштуватися в черги при російських консульствах в Україні, підстави для існування яких благородно продовжує створювати українська влада.

В Росію їздять менше людей, ніж сидять в Однокласниках

В цьому вся суть моменту – без розірвання дипломатичних відносин, без законодавчого визначення російської збройної агресії проти України, що би не вигадувала українська влада – це сприйматиметься як напівкрок, напівзахід, вигадка призначена приховати власну політичну неспроможність.

Введення візового режиму стане черговою спробою української влади грати на настроях найбільш політично активних громадян, патріотів. Критикувати цей крок буде важко, бо він ніби то в правильному напрямку. Але підтримати і виправдати його буде ще важче.

Адже по суті, стану війни повною мірою може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною та РФ за винятком тих випадків, на які існує згода українських спецслужб.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Погляди
Дайджест авторських поглядів щодо найбільш гострих питань
Щовівторка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X