Чи піде Путін на новий термін

17 травня 2017, 11:37
60
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Якщо Путін заявить сьогодні про намір продовжити своє царювання ще на шість років, вибори втратять будь-яку інтригу

Для тих у Росії, хто цікавиться (або за посадою робить вигляд, що цікавиться) майбутніми президентськими виборами, і зараз не настала довгоочікувана ясність. На поставлене в Пекіні запитання, чи не настав час Володимиру Путіну повідомити про свої плани щодо участі в президентській кампанії, нацлідер твердо заявив: «Ні».

Особливо цікаво те, що сказано це було практично одразу ж після того, як глава російської держави виконав гімн-захоплення політикою Китаю. Виявляється, в умовах, коли «ми спостерігаємо зростаючу кількість елементів невизначеності (скажімо, у Сполучених Штатах триває, як ми бачимо, гостра внутрішньополітична боротьба, що створює певну нервозність не тільки в політиці, але і в економіці; у європейському співтоваристві всі з тривогою спостерігають за тим, що буде з брекзитом)», саме Пекін дає всьому світу надію на стабільність.

При цьому Путін забув додати, що найважливішим елементом такої стабільності є хоч і не надто демократична, але при цьому гранично чітка процедура зміни влади. Кожні десять років повністю змінюється все політичне керівництво країни. Що, підозрюю, і забезпечує так звану мудрість китайських керівників. Іншими словами, відповідальність за якість прийнятих рішень. Адже потім щодо них можуть і запитати.

У Росії ж стабільність забезпечується прямо протилежним: відмовою від зміни влади. Для чого навіть процедура виборів, не кажучи вже про самі вибори, перетворюється в об'єкт нескінченних маніпуляцій. Ось і зараз путінська передвиборна кампанія йде повним ходом. Саме заради цього телебачення періодично демонструє суворого начальника в краватці, що розпікає недолугих підлеглих за недостатнє піклування про Вітчизну і безупинно відновлює справедливість (яка чомусь ніяк не запанує на Русі після 17 років путінського правління). Але не тільки.

Путін страшенно кокетує і заявляє, що час оголошувати про президентські амбіції ще не настав

Ось нацлідер заганяє аж сім шайб у кумедному хокейному матчі, що повинно показати юнацьку стать і спритність та переконати підвідомче населення: Путіна на майбутні шість років точно вистачить. А ось, чекаючи голову КНР, російський президент бринькає на роялі, показуючи, з одного боку, незалежність, а з іншого — різнобічність найвищих інтересів. Не здивуюся, якщо найближчим часом глава держави вирішить порадувати народ своєю художньою творчістю.

Але при всьому цьому Путін страшно кокетує і заявляє, що час оголошувати про президентські амбіції ще не настав. Навіщо приховувати очевидне? Ну не для того ж, насправді, щоб політологічне співтовариство продовжувало прислухатися до свого нового гуру, Людині, Яка Передбачила Призначення Вайно, тепер стверджує, що Путін ще не прийняв рішення про нове президентство.

Тут радше слід погодитися з Андрієм Піонтковским, який вважає, що, відтягуючи оголошення про участь у президентській кампанії, нацлідер влаштовує перевірку соратникам. Ні, не на предмет виявлення у них президентських амбіцій — повними дурнями вони не виглядають. Просто кожного разу, коли Володимир Володимирович бере паузу напередодні виборів, у когось із сподвижників не витримують нерви і починається гризня. Пам'ятайте сутичку між ФСБ і Держнаркоконтролем? А через чотири роки з'ясування стосунків між Генпрокуратурою і Слідчим комітетом? Підозрюю, що саме таким чином глава держави виявляє ослаблі ланки режиму і на свій манер проводить ротацію кадрів.

Поки ж нічого такого, крім багаторазового публічного приниження Дмитра Медведєва, не відбувається. Путін нікого за витік даних про димонові слабкості не покарав. Але при цьому серйозно заявляє, що радиться, мовляв, з головою уряду з приводу найважливіших рішень, наприклад, щодо податків, якими слід обкласти «Газпром» і «Роснефть». Схоже, що, відтягуючи остаточне рішення, нацлідер хоче довести еліту до сказу і підштовхнути когось до необачних кроків.

Крім того, треба і про народ подумати. Якщо Путін заявить сьогодні про намір продовжити своє царювання ще на шість років, вибори втратять будь-яку інтригу. Ніяких нових ідей у Кремля не знаходиться. А після українських і сирійських «успіхів» почати нову маленьку звитяжну війну він не готовий. Якщо ж заздалегідь назвати ім'я переможця, то виборці можуть проігнорувати вибори і позбавити тим самим Путіна навіть видимості легітимності. Ось господар країни і валяє дурня...

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Оригінал

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ
Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.
Фінанси

Вчора, 12:15

img
НБУ виведе з обігу монети 1, 2 і 5 копійок, введе купюру номіналом 1000 грн