Чи можливе примирення українців і росіян

19 січня 2016, 20:03
3764
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чи можливе примирення українців і росіян - фото

Пока Россия оккупирует Крым и воюет против Украины, ни о каком примирении речи быть не можетока Россия оккупирует Крым, снабжает оружием боевиков в Донбассе, которые убивают граждан Украины, и принимает непосредственное участие в войне на стороне сепарати

В історії є чимало прикладів налагодження відносин після тривалих і кривавих воєн

Дані соціологів переконливо показують різку зміну в ставленні українців до Росії після трагічних подій останніх років. Так, згідно з опитуванням соціологічної групи Рейтинг, проведеним у листопаді минулого року, негативно сприймають РФ близько 60% опитаних українців, позитивно - близько 15%, нейтрально - кожен п'ятий. Це притому, що до анексії Криму і війни в Донбасі позитивно до Росії ставилися близько 80% українців.

Подібний зсув у громадських думках недивний. Як ще можна ставитися до агресора? Інше питання, чи можливе між українцями і росіянами примирення після такого болючого конфлікту?

В історії є чимало прикладів налагодження відносин після тривалих і кривавих воєн: німці і поляки, французи й інші нації, окуповані фашистською Німеччиною під час Другої світової війни, британці та французи після численних англо-французьких воєн, у тому числі Столітньої війни. Жорстокі історичні розборки між Польщею та Україною, а сьогодні, згідно з опитуваннями, поляки – наші перші друзі.

Росіяни повинні покаятися за скоєне

З Росією примирення теж можливе, але з умовами. По-перше, росіяни мають припинити вести проти нас війну. По-друге, звільнити окуповані території. По-третє, покаятися за скоєне, усвідомити, що їхня країна спровокувала нинішній кривавий конфлікт на сході України. Крім того, існує такий механізм відшкодування заподіяної шкоди як компенсації.

У 80-ті мені довелося бувати в Польщі у колишньому концтаборі Освенцим. Там працювали молоді студенти з Німеччини, притому Західної, так звані «спокутувачі». Молоді люди щороку приїжджали сюди безоплатно працювати: прибирати територію, щось ремонтувати, оскільки вважали за необхідне спокутувати історичну провину своєї нації, хоча самі, природно, ні в чому не винні.

Спірно, наскільки нинішня Росія може відповідати за історичні злочини попередньої російської влади проти українського народу, наприклад, Голодомор. Але, як мінімум, вони повинні дати належну оцінку цієї події – що це дійсно був цілеспрямований геноцид українського селянства, а не просто «несприятливі для врожаю погодні умови».

Але до того часу, поки Росія окупує Крим, постачає зброєю бойовиків на Донбасі, які вбивають громадян України, та бере безпосередню участь у війні на боці сепаратистів, ні про яке примирення не може бути мови.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 18:55

thumb img
Поважаю євреїв і росіян, але президентом повинен бути українець. Користувачів Facebook обурила фраза політолога Палія
Країни

Вчора, 14:17

thumb img
В Індонезії рятують самицю орангутана. В її тілі знайшли 74 кулі
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці