Чи є у людей коріння?

21 грудня 2015, 09:03
1268
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Було два роки в історії України, коли в більшій частині країни, особливо в селах, новорічні свята не відзначали

Скоро Новий рік і Різдво. Як би важко не було українцям у той час, коли інфляція з'їдає зарплати і пенсії, зростають ціни на продукти, а на Сході країни йде війна, але новорічні свята кожен намагається відсвяткувати, як може і чим може. Кутя і узвар, олів'є і мандарини, цукерки та шампанське - щось з цього та обов'язково буде присутнім на різдвяному столі у наших співгромадян, незважаючи ні на що.

Але було два роки в історії України, коли в більшій частині країни, особливо в селах, новорічні свята не відзначали. Свят не було взагалі - було одне суцільне нескінченне горе і похорони щодня. Я говорю про 1932-1933 роки. Ці роки ми не вправі забути ніколи ...

Голодомор. За підрахунками вчених від нього загинуло 4500000. Українців. За іншими даними ця цифра може досягати 7 млн. людей. Ніхто не вів точного підрахунку - вбивці завжди намагаються приховати справжню кількість своїх жертв. Більше 60% померлих в ці роки - це чоловіче населення України. 1,6 млн. жертв - померлі від голоду і не народжені діти. Повного поіменного списку жертв не існує, і створити його не вийде вже ніколи. Найчастіше вимирали цілі сім'ї, цілі села і хутори, і просто не було кому вести літопис цієї страшної неоголошеної війни.

Багаторічне замовчування трагедії українського народу, накладене вето на секретні документи по знищенню нації ускладнюють розуміння масштабів горя. І, тим не менш, в 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Після того, як український суд завершив всі необхідні розслідування, вислухав свідчення людей і провів необхідні експертизи, все 143 країни, які є сторонами універсальної конвенції ООН 1948 року про запобігання і покарання за злочини геноциду визнали українську трагедію злочинами геноциду.

Все буде Україна!

27 листопада в Україні і в світі відтепер офіційно згадують жертв українського геноциду, запалюючи на вікнах поминальні свічки і залишаючи шматочок хлібця, щоб душі померлих, прилетівши в цю ніч на рідну землю, могли знайти довгоочікуваний спокій ...

Геноцид - дія, що здійснюється з наміром знищити повністю або частково яку-небудь національну, етнічну, расову, релігійну чи іншу історично сформовану культурно-етнічну групу як таку шляхом вбивства членів цієї групи; заподіяння тяжкої шкоди їхньому здоров'ю; заходів, розрахованих на запобігання дітонародження в такій групі; вилучення дітей із сім'ї; навмисного створення життєвих умов, розрахованих на повне чи часткове фізичне знищення цієї групи. З 1948 року геноцид визнається в ООН міжнародним злочином. Термін «геноцид» був вперше введений в ужиток в 1943 році Рафаелем Лемкіним.

Не дивно, що радянська влада в особі комуністичного керівництва прагнула позбутися українців. Як писав Рафаель Лемкін, автор терміну «геноцид»: «До того часу, поки Україна буде зберігати свою національну єдність, до тиого часу, поки її народ буде вважати себе українцями і домагатися незалежності, Україна буде являти собою серйозну загрозу самій суті радянської ідеї.

Тому недивно, що комуністичні лідери надають великого значення русифікації цього незалежного члена «Союзу Республік» і вирішили підігнати його під свої шаблони єдиної російської нації». Підтвердження його слів ми знаходимо в масових вбивствах українців 1932-1933 років в результаті штучно спровокованого голоду в нашій країні. Підтвердження цих слів ми знаходимо сьогодні - в 2014-2015 роках - у російській агресії проти українського народу, коли наші землі піддаються окупації, а наші громадяни знищенню тільки за те, що вони українці. Як і 84 роки тому в графі причина смерті і сьогодні можна писати: українець. Саме таку мету переслідували і продовжують переслідувати послідовники комуністичного сталінського режиму, носії радянської ідеї.

Вони завжди вважали і продовжують вважати український націоналізм своєю головною загрозою, про що заявляли і заявляють відкрито зі своїх трибун. Голод був необхідний Совєтам в 32-му році як знаряддя вбивства, і вони свідомо завищували норми хлібозаготівель, відбираючи зерно у селян і відправляючи його на експорт і в Росію.

Витончену страту українського народу неможливо порівняти ні з однією стратою в історії світу. Люди відмовлялися від своїх дітей, щоб дати їм можливість врятуватися. Вивозили їх в місто, прориваючись крізь кордони НКВДистів, і кидали їх там в надії на божественне провидіння. Смертність у селах вимірювалася в кількості 20-30 осіб на добу. Цілі поселення зникали з карти України, цілі покоління українців померли, не залишивши після себе потомства ... Людоїдство стало звичайним явищем.

Які незворотні зміни повинні були відбутися у свідомості українських громадян, щоб покірно приймати те, що відбувалося в країні, тільки для того, щоб врятуватися самим і врятувати своїх дітей? Ще не одне століття пройде, перш ніж ми усвіломимо весь масштаб трагедії нашого народу. Селян знищували голодом, щоб вбити основу ідентичності української нації. Це страшне знищення супроводжували репресіями проти національної еліти та національної церкви. Голод згодом замінили масовими вбивствами 37-38 років, знищенням українців в ході Другої світової війни і повоєнними репресіями. Наслідки цих чорних десятиліть ми пожинаємо сьогодні, не маючи власних еліт, таких як, наприклад, у Франції та Англії.

Безумовно, радянська влада зустрічала опір. Були люди, які проривали військове оточення і бігли на Кубань, в Західну Україну, за кордон, рятуючи, таким чином, себе і свої сім'ї від голодної смерті, зберігаючи рід і родову пам'ять. Були ті, хто йшов проти влади з сокирою і вилами в руках. Архіви КДБ зберігають у собі такі історичні факти, як збройні селянські бунти. Причому, починаючи з 30-го року, коли спроби повалити в голод країну ще тільки проявлялися. Зокрема, знамените «Павлоградське повстання» з центром у Павлограді, яке охопило близько дев'яти хуторів.

У кожному селі повсталі вбивали комуністів і громили комуни. Все чоловіче населення сіл приєдналося до повстанців. Люди сподівалися, що їх протест зупинить нереальні розміри продрозверстки. Однак, уряд жорстоко розправився з бунтівниками масовими розстрілами ... Але сама спроба йти проти ладу, проти режиму, проти течії, проти вбивства твоїх дітей і твоєї нації завжди буде викликати повагу, і заслуговувати народної пам'яті, вилитої в пам'ятники та історичні документи.

***

Є у мене улюблений діалог в «Маленькому принці» Сент-Екзюпері, коли принц розмовляє в пустелі з квіткою:

- Здрастуй, - сказав маленький принц.

- Здрастуй, - відповідала квітка.

- А де люди? - ввічливо запитав маленький принц.

Квітка бачила одного разу, як повз йшов караван.

- Люди? Ах так ... Їх всього-то, здається, шість чи сім. Я бачив їх багато років тому. Але де їх шукати - невідомо. Їх носить вітром. У них немає коріння, це дуже незручно.

Щоразу, коли згадую цей уривок, то думаю, що він про людей та нації, які втратили себе. У нас - в українців, на відміну від людей, яких носить вітром, є коріння. Ці корені в українській землі. В українських героїв. Саме завдяки їм - Нескореним - жила і буде жити українська нація, український народ і Україна. Наші коріння і в наших мільйонних жертвах, які лише посилили силу нації і волю до життя. Всупереч геноциду і з пам'яттю в серці про те, що такі трагедії не повинні повторитися в нашій історії, ми будемо жити далі. І горе тим, хто спробує принести нові смерті в нашу історію.

Зустрічаючи 2016, запаліть свічку в пам'ять про тих, завдяки кому ми живі сьогодні, завдяки кому в квартирах тепло і накритий стіл, завдяки кому ми - українська нація. І яким би сумним і важким вам не здавався рік прийдешній, пам'ятайте: Все буде Україна!

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Культура

Вчора, 09:50

img
300 музикантів, кіно і маркет Всі.Свої. Повна програма Leopolis Jazz Fest 2019
Фінанси

Вчора, 12:15

img
НБУ виведе з обігу монети 1, 2 і 5 копійок, введе купюру номіналом 1000 грн