Чи досягли ми дна?

17 квітня 2018, 11:07
2612
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Популярна тема, з чотирнадцятого року обговорюємо – досягли ми дна чи ні

Думки різняться. Одні стверджують, що так, і задихаючись від нестачі кисню, з криками «Перемога!», намагаються спливти на поверхню. Інші заперечують, мовляв, досягти то досягли, але можемо копнути глибше, і відлуння раз по раз вторить: «Зрада, зрада, зрада...». Треті, найпрактичніші, і з хорошим слухом, придумали версію, що «хтось стукає знизу!» і знайшовши собі в цьому виправдання, без жодного докору сумління продовжують облаштовувати свої не надто пристойні, але цілком вигідні справи.

Яке ж воно, це дно? Що це – бідність, еміграція, хвороби та епідемії? Напевно, всього потроху, але, мабуть, найстрашніше – це апатія і байдужість. З жалями можна боротися, але немає гірше, коли вже ні до чого немає діла. Напевно, це і є дно. Можна, звичайно, називати це дзеном, але чесніше, все-таки, дном. І в цьому сенсі ми вже точно на дні, як в горьківській нічліжці, зі своїми Сатіними, Акторами і Настями. Навіть Лука, що вселяє надію, серед нас був, але, по-моєму, вже пішов.

В останні роки українському суспільству стало на багато що наплювати. Плювки стають все далі, а слина все густішою. Події та вчинки, які змушують жителя цивілізованого світу здригнутися, в українців викликають лише поблажливу посмішку розуміння.

Постачають видні депутати на фронт бронемашини, що розвалюються, ну й нехай. Платить головнокомандувач податки в казну агресора, та й добре. Зловило НАБУ депутата, так ні ж, не зловило, а змусило хорошу людину зробити погано. Провокація! Та й хто їх там, в кінець кінцем, зрозуміє, хто поганий, а хто хороший.

Ну, з перерахованими персонажами все зрозуміло. Стара школа, усталені звичаї, їх життєвих принципів вже не змінити. Ось ми і перестали реагувати. Якщо всього лише рік тому е-декларації владних мужів і дам викликали хвилю обурення, то в цьому році ми їх навіть не обговорюємо. Що декларанти збідніли чи чесніше стали? Ні, просто вже нецікаво, ми звикли і стали холодніші.

До речі, влада виявилася вельми винахідливою у частині боротьби з опонентами. Головне «замазати»! Змусили активістів подати e-декларації і, о Боже, з'ясувалося, що багато борців з корупцією, ці буревісники змін і герої словесних барикад, виявилися вельми забезпеченими людьми. Можна навіть сказати – казково багатими, якщо порівняти з доходами тих, за чиї права вони так відчайдушно борються. Та й все б нічого. Зрештою, на відміну від чиновників, вони ж не наші з вами гроші зі смаком проїдають. Яке нам до їх багатств діло? Але погодьтеся, є щось протиприродне в образі Данко, в руках якого замість серця ключі від дорогої машини або iPhone X, повний гламурних фотографій. Начебто і не вкрадено, причепитися ні до чого, але погодьтеся, що таке жирне життя «борців» якось з гаслами слабо поєднується. Виходить, що ні владі ми не віримо, ні борцям з нею. На самих себе теж якось не звикли розраховувати. Радянська влада розучила. Ось і не складається головоломка.

Вивернулося якось все навиворіт. Як говорив горьківський Татарин, з тієї ж п'єси: «Будь-який час дає свій закон...». Чесність і порядність зведені в ранг видатних якостей. Необхідне раптом стало достатнім! Тільки за те, що людина не краде, ми готові поставити її на п'єдестал, а в деяких випадках дозволяємо навіть ставити експерименти над країною. Не розум, не професіоналізм, всього лише чесність, що стала раритетом в сучасному українському суспільстві, викликає захоплення.

Ось і здолала нас байдужість. Все, як у тій пісні Леонарда Коена: «Everybody knows the game was fixed, poor stay poor, rich get rich, Нow it goes? Everybody knows », що у вільному перекладі означає:« В курсі ми, як все робиться, нічого не змінити, і чхати на все хотіли!».

Шкода! Так, адже, все добре починалося, стільки надій було, а тепер «Бац!» – Лука пішов, Актор повісився, всім на все наплювати! «Ех... зіпсував пісню... дур-рак!», – сказав би Сатін.

Цікаво, що б відповіла луна – «Зрада» чи «Перемога»?

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Події

Вчора, 16:57

article_img
Туалети й електронні табло. Як у Києві облаштовуватимуть зупинки громадського транспорту
Made in Ukraine

Вчора, 12:49

article_img
Повстали з попелу. Призабута українська соцмережа Nimses представила масштабне оновлення