Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Через сім хвилин ви скажете все

4 грудня, 14:17
5335
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Всі ці відеозізнання українських моряків не значать нічого

Щоб ви сказали все, що від вас вимагається, потрібно сім хвилин.

Там уміють це робити. Ані слідів не залишиться, нічого. Надінуть пакет на голову. Потримають три хвилини. Після першого разу не ламається майже ніхто.

Надінуть вдруге. Потримають ще три хвилини. Після другого разу ламаються майже всі. Якщо без пакета – достатньо просто бити. Тоді людина підпише все, що від не вимагають – хвилин через 30-40.

Це я знаю вже на собі. У кожного є точки вразливості. У двох із трьох – сім'ї в Криму.

Мене якось раз допитував фсбшник після затримання. В окремій кімнаті. Вражає. Правда, вражає. Фізичного насильства не було взагалі. Але якби він сказав: «Ну, що, у тебе дочка-мама-тато-сестра-бабуся в Криму? За такою-то адресою, у школу ходить у такий-то час, зараз грає на дитячому майданчику, хочеш фото подивитися? Ну, давай запишемо відео». І запишеш.

Якщо є час і бажання – у полоні вас зламають з імовірністю 99%. Карбишевих мало. І майже напевно це не ви. Я от не Карбишев.

І якщо мене візьмуть, я скажу все, що вони захочуть. Що я шпигун сенегальської розвідки. Що бандерівці їдять дітей на сніданок. Що Путін найкращий, великий, найофігенніша людина на світі. Що Порошенко агент Держдепу. Що СБУ мене катувало і змушувало писати пости. Все що завгодно.

Якщо є час і бажання - в полоні вас зламають з імовірністю 99%

Повипендрююся для пристойності, звісно. Все ті ж самі хвилин 30-40. А потім скажу.

Всі ці відеозізнання не значать нічого. Взагалі нічого. Нехай говорять що завгодно. Це не має жодного значення. Всім і так уже давним-давно все зрозуміло.

Головне – щоб додому повернулися. Живими. Ну і зайвий термін собі, звісно, не намотати своїми зізнаннями. Не про це треба говорити.

У рамках проекту "Журналістика без посередників"

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua