Білі комірці чи маски-шоу?

20 квітня 2018, 20:01

Цього тижня пробували розглядати (не вистачило голосів для включення до порядку денного) рішення про створення служби фінансових розслідувань

З цього питання є три закони з різними версіями назви служби.

Немає сенсу говорити про плюси чи мінуси всіх проектів, якщо не дати відповіді на ключове, фундаментальне питання: ми створюємо мілітарний орган чи цивільний?

Відео дня

Якщо перший, то його персонал треба озброювати пістолетами, автоматами, іншим збройним начинням.

Якщо ж це цивільний орган, то «озброєнням» мають стати мудрі, думаючі голови. І працювати в системі мають цивільні «батальйони» білих комірців, які в особливих випадках можуть супроводжуватися невеликими мобільними підрозділами фізичного захисту цих «батальйонів». Бо розплутування складних фінансових справ потребує не автоматів, а мислячих голів. Я з теплотою згадую такі думаючі голови, які працювали зі мною у Мінфіні в пошуках рішень щодо закриття різноманітних схем. Без зброї, без спеціальних звань. У білих комірцях і з розумними головами.

Усі три закони, на жаль, передбачають створення саме мілітарного чи як його називають у проектах правоохоронного органу. Ну ніяк ми не можемо, щоб у такому органі не працювали лейтенанти і полковники чи, у версії іншого закону, інспектори та генеральні інспектори, які вже отримують не заробітну плату,а грошове забезпечення.

Невже сама статусність голови чи начальника служби недостатня, а тому він ще повинен мати спеціальне звання генерального інспектора? Як ми ще не додумалися міністрам роздавати генеральські погони?

Без створення цивільного органу фінансових розслідувань новостворений орган має великі шанси стати добрим спадкоємцем податкової поліції та аналогічних підрозділів інших служб зі знайомим для їх діяльності явищем – маски-шоу.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо NV
X