«Батьківщину» обирають

13 грудня 2015, 08:03
4001
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Зробивши крутий сценарний поворот, серіал «Батьківщина» став кращою шпигунської драмою сучасності

Будь-який популярний серіал швидко досягає піку, після чого з кожним наступним сезоном стає все гірше і гірше. У когось крива спускається плавно, у когось різко, але точно спускається. Ця сумна аксіома підтверджена стражданнями мільйонів фанатів, які плачуть, без апетиту поглинаючи нові паростки старого кактуса.

Деяким серіалам щастить більше – творці зупиняються якщо не вчасно, то дещо пізніше, вигадуючи поетично-зашифровані розв'язки («Клан Сопрано») або роздаючи усім по сім («Пуститися берега»).

Але більшість вичавлює всі соки з нещасного глядача і шабашить, тільки впираючись у стіну загального нерозуміння – засинаючи на ходу («Божевільні») або остаточно заблукавши у сценарних ходах («Лост»). Наше щастя, що «Місце зустрічі змінити не можна» не мав продовження на другий сезон. Хоча, можливо, Сінічкіну залишили жити і заради нього:).

Таке відбувається тому, що серіали (за винятком «Гри престолів», та й то, відносним) не знають свого майбутнього. Отримуючи продовження, сценаристи починають вигадувати велосипед заново, а віриться в це із великими труднощами. Типу в героя в новому сезоні буде дочка, а чого ж він про неї в минулому сезоні не згадував?

Ось так і виходять порожні фінальні сезони колишніх шлягерів на кшталт «Два з половиною чоловіки» або «Як я зустрів вашу маму», які дивляться тільки найзапекліші фанати, та й то з жалю. Аналогічним чином, до речі, з'являється наркотична залежність у надії повторити той самий перший раз, як розсміятися після того самого вдалого стартового гегу в першому епізоді першого сезону.

Щоб уникнути подібного болота, кращі розуми цього бізнесу випускають міні-серіали («Шерлок», «Олівія Кіттерідж») або переходять на схему один сезон – одна історія («Справжній детектив», «Фарго», «Американська історія жахів»).

Але в будь-якому правилі є винятки, і в нашому разі це серіал «Батьківщина» («Homeland»). Він починався п'ять років тому як адаптація ізраїльського серіалу «Військовополонені» (2010 рік, три сезони, відмінна преса, прекрасні рейтинги). В оригіналі героями були двоє ізраїльських солдатів, які опинилися на сімнадцять років у сирійському полоні.

Заокеанська версія, ясна річ, зробила головним героєм свого морпіха, який повертається додому з близькосхідного полону. Тут і починаються танці з бубоном – герой надто зачарований – чи то за наших, чи то за «їхніх». Його справа потрапляє до співробітниці ЦРУ і...

Відмінний перший сезон і дедалі слабші другий з третім, історія починала хитатися, здавалося, творці й самі не знають, що буде далі (привіт «Лосту» і Джей Джей Абрамсу). Тут, згідно з усіма правилами, серіалу й завмерти, розставляючи рятівні роялі в кущах і викручуючись сезон за сезоном, поки не почне нудити. Мучитися за гроші, як «Сини анархії», які з оригінальної драми перетворилися на посміховисько (ну, скільки ще опереткових ворогів вб'ють на користь клубу та піклування про хлопчиків?).

Але – ні, не цього разу – зробивши крутий сценарний поворот, «Батьківщина» перетворилася на зовсім інший серіал і стала кращою шпигунської драмою сучасності.

Сценаристи загнали себе в глухий кут і вийшли з нього гідно. Я сподіваюся, творці зупиняться вчасно, щоб увійти в історію винятком, що підтверджує правило, – всі серіали з віком стають лише гіршими.

За моєї персональної шкалою – дев'ять з десяти з тегом #ПБД – Поспішайте Бачити, Диво.

P.S. Я відповідаю за гастрольний екран ТНМК, в поїздках вони дивляться всі хіти, але найчастіше група запитує про «Батьківщину»: а коли, а скоро, а скільки ще??? Зараз завершується п'ятий сезон, і вони чекають на нього повністю. Чекають, як гастролей біля моря.

P.P.S. Обговорювати російський кроскавер «Батьківщина» з Машковим не будемо, нема там що обговорювати.

Кінопошук із Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиной - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських - щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше думок тут

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:03

thumb img
Хто всi ці люди. Коротка інформація про всiх кандидатів у президенти України
Саме там

Вчора, 21:25

thumb img
Це просто чарівно. Як живуть сучасні українські відьми і травниці - репортаж НВ
Інновації

Вчора, 12:00

thumb img
Доліталися. Як космічний туризм завдасть смертельного удару по авіаційній галузі