Байден і терпіння Заходу на межі

7 грудня 2015, 16:11
2955
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Байден і терпіння Заходу на межі - фото
Наш політичний клас ще не доріс до того, щоб приймати правильні рішення без зовнішнього тиску

Те, що ми чекаємо когось, хто приїде і наведе лад у нашому домі, мені здається, просто принизливо. Це говорить про те, що наш політичний клас не доріс до рівня, коли він може приймати правильні рішення без тиску ззовні.

Адже карт-бланш на реформування країни нинішньої влади дав народ – і заплатив за це кров'ю, як би пафосно не звучало. Це правда. Тому не потрібно чекати на іноземних чиновників, щоб запроваджувати необхідні зміни. Є узгоджена всіма членами ще колишнього складу коаліції програма, у якій написані абсолютно правильні речі, ось тільки у нас відбувається як завжди: пишемо одне, говоримо інше, а думаємо про третє. Тому й результати не вражають.

Не знаю, про що буде говорити з нашою владою Байден, але щось мені підказує, що терпець Заходу може просто урватися, і тоді ми отримаємо те, що вже неодноразово проходили в українській недавній історії. І це буде означати, що всі ці жахливі жертви, як і все, що відбувається зараз, було марним.

У будь-якому випадку, позитив полягає в тому, що українське суспільство стало іншим і більше не дозволить робити те, що комусь у владі хочеться. Ситуація у Кривому Розі – відмінне тому підтвердження. Як і блокада активістами окупованого Криму, з яким держава продовжує торгувати і постачати електрику в тому числі і Збройним силам Росії, розквартированим там. Суспільство змінюється на краще, а, значить, воно не буде довго терпіти тих, хто від його імені хоче продовжувати користуватися старими методами управління.

Ситуація в Кривому Розі і енергоблокада Криму – доказ, що суспільству набридло терпіти

Тому питання, за великим рахунком, не в Байдені. Питання в тому, наскільки швидко суспільство змусить керівництво почати робити те, що необхідно.

Проблема в тому, що закулісні домовленості керівництва нівелюють і позитивні процеси, які відбуваються в країні (стверджувати, що нічого не відбувається, було б теж несправедливо). Але суспільство хоче темпу змін, а не режиму "в рік по чайній ложці". Думаю, влада повинна прислухатися до українського суспільства. В іншому випадку їй варто подивитися, що сталося з попереднім керівництвом країни.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:13

thumb img
Комік, Рейган, Квартал. Чи законна трансляція програм з Володимиром Зеленським у "день тиші"
Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Політика

Сьогодні, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко