Арешт шамана Габишева. Чого боїться Путін?

23 вересня 2019, 08:45

Шамана Олексанра Габишева викрали. За первинними даними, вночі на його табір напали десятки бійців російських спецслужб

Для них це була справжня військова операція. Вони приїхали на бойовій техніці, були озброєні до зубів, а на місці подій увімкнули глушилку стільникового зв'язку, щоб шаман і його супутники не могли викликати підкріплення.

Відео дня

Вранці 19 вересня, затемна, коли я ще спав, мені подзвонили відразу кілька осіб, які повідомили дуже сумну звістку. Спецназівці побили людей, відшукали Габишева в одному з наметів, зв'язали його і відвезли в невідомому напрямку. Найімовірніше, в столицю Бурятії Улан-Уде, де він сам гостював кілька тижнів тому.

Судячи з уривчастих відомостей з Сибіру, шамана хочуть судити за статтею «Про організацію екстремістського співтовариства». За цю справу належить шість років в'язниці, між іншим. За іншою інформацією, Габишева звинувачують в іншому — в закликах до повалення конституційного ладу або екстремізму. Але це все неважливо. Справжній злочин Габишева полягає в іншому. Він взагалі не зі сфери Кримінального Кодексу.

Якутський шаман вже півроку пішки йде в Москву. Там він має намір здійснити обряд вигнання в пекло головного демона Росії — Володимира Путіна. У будь-якій країні світу з Габишева посміялися б. Ну, в крайньому випадку, відправили б його на обстеження психіатрам, якби явно став небезпечним для оточення.

Як це працює в нормальній країні? Є там, скажімо, глава держави. Якщо вибори пройшли законно, якщо більшість жителів проголосували за свого президента, і якщо він сам впевнений у своїй легітимності, то йому нічого боятися.

Для Путіна все це існує. Він вірить в це!

Такому лідеру не страшні ні опозиція, ні її мітинги, ні військові путчі, ні палацові перевороти — взагалі нічого. І вже тим більше йому повинно бути наплювати на якогось там шамана, що йде крізь тайгу зі своїм візком.

Але в Росії все інакше. Президент там фейковий. Це узурпатор, який ніколи не перемагав на чесних виборах. Він малює собі які хоче результати, але сам-то знає, що вони фальшиві! І боїться, він просто тремтить, що це дізнаються всі інші.

Через постійний страх він стає все більш недовірливим і релігійним. Він починає вірити в потойбічні сили, в чудодійні мощі, в священні паломництва, в жертвопринесення і всяке таке.

Для Путіна все це існує. Він вірить в це! Президент Росії вважає, що шаман дійсно, насправді, може провести на Красній площі спеціальний обряд і відправити його в пекло. Для Путіна це не марення і не жарт, а справжнісінька, пряма загроза.

Більш того, російський диктатор кожен день бачить підтвердження своїх найгірших побоювань. Коли шаман тільки з'явився в новинах, в Москві кілька опозиціонерів почали обурюватися з приводу недопуску до виборів. Шаман підійшов ближче — в Москві почалися величезні мітинги. Ще ближче — стали горіти підводні човни і вибухати секретні ракети.

Коли Габишев прийшов в Улан-Уде, по всій Росії люди Путіна стали втрачати місця на виборах. Більш того, в самій Бурятії ледь не почався небачений в тих краях майдан. А в останні дні буквально всі російське суспільство виступило проти Путіна і його опричників, які масово саджають людей за вигаданими звинуваченнями. Відчуження між владою і народом стало дійсно небезпечним.

Тому Габишева і заарештували. Так, висунуть йому якийсь екстремізм. Але насправді його вина полягає в тому, що Путін повірив у нього самого і в його місію. І злякався.

Я впевнений, що в останні тижні в Кремлі засідала Рада Безпеки Росії, проводилися наради на тему «Що робити з цим шаманом?». Питання серйозне: формально Габишев нічого протизаконного не робить, а лише називає Путіна демоном і обіцяє його вигнати.

Коли я думав, на що можуть бути схожі ці засідання, на думку спала сцена з рок-опери «Ісус Христос — Суперзірка». Там у Синедріону була аналогічна проблема: що робити з мандрівним проповідником, який нічого поганого не зробив, але явно несе в собі небезпеку.

Чорношкірий джентльмен, який грає первосвященика Кіафу тут виступає прямо як секретар РБ Росії Микола Патрушев. До речі, якщо ви знаєте англійську мову, я закликаю вас подивитися в ютубі, наприклад, цю пісню повністю. Називається вона This Jesus Must Die. «Ісус повинен померти». Це просто стенограма засідання в Кремлі!

Мені тут можуть заперечити, що Габишева заарештували не за наказом Путіна, а з волі когось з місцевої влади. Я відповім: «Ні, це не так». Для затримання шамана потрібна була ціла спецоперація з технікою і десятками людей. У ній взяли участь не поліцейські, а якісь спецслужбісти в масках і цивільному одязі. Шамана, взяли на виході з Бурятії, але відвезли в її ж столицю.

Це дуже дивно. По-перше, місцева влада з нетерпінням чекала дня, коли неспокійний шаман залишить вже, нарешті, республіку. По-друге, якби хотіли, то заарештували б у самому Улан-Уде.

По-третє, бурятская поліція пів дня нічого не знала про Габишева і його місцезнаходження. Ну і четверте — небезпечного шамана тут же відправили на його батьківщину — в Якутськ. У місто, звідки він починав свою подорож пів року тому.

Але ще смішніше те, що в МВС самої Якутії про Габишева теж ніхто нічого не знав, і ніхто його не розшукував. Тут все кричить, що ні якути, ні буряти до цього арешту ніякого відношення не мають. Ось це ось все могло бути зроблено тільки за наказом з Москви.

Тільки я ось до цих пір не можу зрозуміти, що вони збираються робити з Габишевим. Здати його в тюрму або в дурдом означає отримати ікону опору режиму і політв'язня в одному флаконі. Вбити — тим більше не можна. З тих же причин.

Я припускаю, що влада зараз спробує перевербувати шамана на свій бік. Тут же важливо не особисто Габишева покарати, а дискредитувати ідею вигнання Путіна в пекло. Для цього потрібно, щоб шаман публічно покаявся і сказав, що, наприклад, його намовили американці.

Ну, а якщо не вийде, тоді вже може бути що завгодно. До речі, це «що завгодно» може обернутися для Кремля ще більшими проблемами. Якщо Габишев кудись зникне, замість нього напевно майже відразу з'явиться інший шаман. А потім — ще один, і ще. Я думаю, що російська влада зробила дуже велику помилку, коли публічно повірила в шамана і почала з ним боротися.

У XXI столітті держава не може виграти чаклунську битву проти шамана. Це неможливо, оскільки чарівників не буває. А ось будь-яку іншу битву — піарівську, інформаційну та навіть політичну — виграє шаман, оскільки він в цій історії виглядає менш божевільним, ніж держава, що повірила в чаклунство. Тому, я впевнений, ми ще не раз почуємо про шамана Габишева.

У Слідчому комітеті РФ по Якутії і в республіканському управлінні МВС на дзвінки поки що не відповіли. Людини на ім'я Олександр Габишев немає в офіційній базі розшукуваних поліцією в Якутії.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Показати ще новини
Радіо НВ
X