1 березня: Ядерний ультиматум Путіна

1 березня 2018, 20:50
16238
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У перший день весни президент РФ зажадав від США серйозного до себе ставлення. І насмішив весь світ убогою анімацією "непереможних" ракет і торпед

Мабуть, найцікавіша подія сьогоднішнього дня – це щорічне послання президента РФ Федеральним зборам Росії. У першій половині виступу Путін чергово і нудно відбубонів про економіку і соціальну сферу – в залі люди навіть засинати стали. Нічого важливого чи цікавого там не було, люди вже збиралися розходитися.

Але тут Путін ожив. Він безпосередньо звернувся не до співгромадян, як потрібно було за форматом, а до американців, яких просто спробував налякати. Путін із захопленням розповідав про нові методи знищення життя на Землі – від гіперзвукових міжконтинентальних боєголовок до океанських безпілотних торпед із ядерними зарядами (щоб топити авіаносці). За словами помітно збудженого Путіна, все це добро – реакція на повний ігнор з боку США.

Викочуючи всі ці торпеди і ракети, російський президент вимагає, щоб європейці та американці визнали його рівним собі, щоб не сумнівалися в його легітимності, щоб говорили з ним люб'язно і зважали на його слова. Центральна фраза виступу звучала так: «Нас ніхто не слухав. Послухайте зараз». Після неї спеціальна людина віддала команду і зал стоячи аплодував Путіну майже цілу хвилину.

Для російського президента вкрай важливо, щоб у світі до нього зараз не почали ставитися як до дикого африканського диктатора, який захопив владу в своїй країні. Він хоче увійти в історію потужним лідером, всіма шанованим важковаговиком глобальної політики, а зовсім не маргіналом і психопатом, якого всі цураються. Оскільки нічого доброго світові він запропонувати не може, то вирішив хоча б як слід налякати всіх навколо і схилити Захід до розмов із собою про долю світу.

Але тут є одна проблема. Слова Путіна в світі нічого не варті: йому не вірять, оскільки він дійсно відірвався від реальності. Вигаданий світ можна конструювати в Росії – для цього є зомбоящик, придворні соціологи, залякане населення і лакеї, які повідомляють лише хороші новини. Але за межами країни Путін і його військові загрози мало кому цікаві.

Для того щоб налякати весь світ, потрібно хоча б подбати про антураж. Ну, наприклад: темне приміщення з червонуватим відливом стін і ледь чутним відлунням. У залі – агресивна, кровожерна і дуже голодна аудиторія – справжні гуни і вандали сучасності. Зібраний і безпристрасний лідер із трохи божевільним поглядом чеканить вирок людству. Меркне світло, і глядачі бачать тривимірне зображення ядерної боєголовки, що летить прямо в дитячий парк величезного міста, бажано – реально існуючого. Невідворотність і моторошна реалістичність побаченого повинні викликати крик жаху навіть у найсміливіших опонентів. Вони мають бути сильно наляканими. Ну, я б робив якось так, якби був диктатором.

Було ж ось що: маленький і лисий Путін, кашляючи і витираючи сопливого носа, непереконливо розмахував кулачками перед своїми посіпаками. Вони – спітнілі в вузьких костюмах, немолоді, лискучі від жиру, вкриті бородавками – ніяк не були схожі на хиже плем'я, готове розірвати всіх ворогів свого фюрера. Їх цікавить тільки примноження награбованого. Війна з Заходом їм не цікава і навіть небезпечна – вони ж там живуть і/або відпочивають!

Але найменш переконливими у всьому цьому шоу були ролики з анімацією, що демонстрували ті самі ракети, торпеди, боєголовки і таке інше. Виглядало це настільки відстало, що ролики тут же порівняли з заставками комп'ютерних ігор початку 1990-х років. З сучасними технологіями щось подібне за кілька годин і двісті доларів може зробити будь-який технічно підкований школяр. У Росії ж цією ганьбою президент погрожував американцям. Навіть якщо всі ці види зброї реальні (доказів чого немає), після цієї презентації їх стали боятися не сильніше, а взагалі ніяк. Шоу дійсно було неймовірно жалюгідним і вбогим.

У результаті, загрози й ультиматуми Путіна викликали здивування та іронію не тільки на Заході, а й у Росії. В інтернеті відразу з'явилися глузливі навіть знущальні жарти та картинки, в яких Путіна називали комедійним «Доктором Зло», а його плани порівнювали з намірами Галактичної імперії побудувати Зірку Смерті.

Шоу Путіну абсолютно точно не вдалося – замість драми вийшла безглузда комедія. Американці, швидше за все, навіть і не зрозуміли, що це був грізний ультиматум. Для них приблизно так само виглядають загрози якихось північноафриканських ісламістів на верблюдах «відправити Америку в пекло». Нічого приємного, але і нічого страшного, а в цілому – навіть кумедно.

Боюся, правда, що не отримавши бажаного визнання і безумовної легітимності від Вашингтона та Брюсселя, Путін скоро почне зганяти злість на слабших сусідах. Але це вже зовсім інша історія.

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 11:12

thumb img
Терпіння, праця і синдром Дауна. Як живе і працює українська молодь з 47-ою хромосомою
Авто

Вчора, 20:02

thumb img
Гумовий апокаліпсис. Коли найкраще переходити на літню гуму?
Політика

Вчора, 17:35

thumb img
Я не член виборчого штабу Порошенка. Голова МВС України Арсен Аваков відповів на питання НВ