Газпром тягне час. Чого очікувати Україні

18 червня 2019, 13:01

Якщо ваш сусід завжди поводиться як агресивний псих, то в цьому є один плюс — ви знаєте, чого від нього можна очікувати

Газпром сказав, що зможе говорити з Україною тільки після парламентських виборів. Напевно, від виборів до виборів в Україні можуть змінюватися закони фізики і закони економіки. На думку Газпрому. І поки вибори не відбудуться, ринкова ціна газу не стане зрозумілою. І до виборів Газпром не хоче виконувати свої зобов’язання і продавати газ за контрактом. Напевно, світ завалиться в очах керівництва Газпрому в тому разі, якщо Україна купить у них газ без переплати. І після виборів обсяг української труби може змінитися, що не дозволяє до виборів говорити про транзит. А до виборів Газпром навіть рішення суду виконувати не хоче. Раптом і міжнародне право зміниться. В Україні. Після виборів. Чи після виборів в Україні з’являться у владі такі люди, яким не шкода буде списати Газпрому 2,6 млрд доларів?

Відео дня

Зараз Україна хоче купувати газ у Газпрому. Газпром не продає. Тому що суд поставив нормальні ринкові умови. І це не подобається Газпрому. І йому не подобається визнавати борг у розмірі 2,6 млрд доларів. Але це проблема Газпрому, а не України. З огляду на те, як довго Газпром викручував Україні руки, зглянутися на його становище ми взагалі не зобов’язані.

Нам їх не зрозуміти. Вони багаті і думають про свою екологію більше, ніж про Путіна з гранатою

І так, не варто думати, що, якщо ми зараз погодимося на все, Газпром відкладе Північний Потік 2. Не відкладе. З власної волі. Ніколи. І німці не відмовляться від проекту. Тому що він їм вигідний. Це їхні національні інтереси. Тим паче після того, як вони прикрили у себе всю атомну енергетику, і закінчують свою вугільну. У таких умовах потрібен газ. І багато газу. І все одно, звідки він буде. Нам їх не зрозуміти. Вони багаті і думають про свою екологію більше, ніж про Путіна з гранатою. Путін далеко, а Партія зелених поруч. А отже, виявляти слабкість і просити про милість, даючи Газпрому зараз все, що він хоче, не має сенсу. Якщо, вибираючи між збитками в майбутньому і приниженням, ви виберете приниження, то отримаєте і збитки, і приниження. І спишете Газпрому борг. Бінго.

Адже ніхто не допускає, що Газпром знову виступає не як економічний агент, а як політичний? Адже це неможливо, правда? Адже вони просто компанія, яка хоче робити бізнес. Адже вони не сподіваються, що після виборів в Україні до влади прийдуть люди, яким ближчі національні інтереси Росії, а не України. Адже навряд чи хтось при здоровому глузді вірить, що в Україні можуть довірити більшість Медведчуку. Крім самого Медведчука, звичайно.

І тоді Газпром просто тягне час. Щоб влаштувати зимовий цугцванг. І перекрити транзит? Загалом, повестися як стандартний надійний партнер, подібний до ведмедя в крамниці з посудом. Але є надія, що цього разу в Україні не знайдеться людини, здатної підписати контракт, подібний до контракту Тимошенко-Путіна. Крім Медведчука. Який завжди готовий. І Бойка. Який теж завжди готовий. А всі інші будуть раді, що до зими Нафтогаз встигне закачати 20 млрд кубометрів у сховища і покаже Газпрому дулю. Зрештою, якщо ваш сусід завжди поводиться як агресивний псих, то в цьому є один плюс ви знаєте, чого від нього можна очікувати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо NV
X