Рівно 20 років тому у світі вперше зареєстрували одностатевий шлюб

1 квітня 2021, 12:56

Рівно 20 років тому, 1 квітня 2001 року, Нідерланди стали першою країною, яка легалізувала одностатеві шлюби. Про це повідомляє Associated Press.

«Є дві причини для радощів. Ви святкуєте не лише свій шлюб, а й своє право на шлюб», — сказав тоді мер Амстердаму Йоб Кохен перед подачею рожевого торта і рожевого шампанського.

Реклама

Сьогодні одностатеві шлюби легалізовані в 28 країнах світу, а також на острові Тайвань.

«Якби ви сказали мені 20 років тому, що сьогодні одностатеві шлюби стануть реальністю в 29 країнах, я б не повірила вам», — сказала Джессіка Стерн, виконавча директорка групи із захисту прав ЛГБТ OutRight Action International.

«Прогрес, безсумнівно, величезний. Але у нас попереду довгий шлях », — каже Стерн.

Також вона зазначила, наскільки поляризований світ щодо прийняття ЛГБТ: майже 70 країн продовжують криміналізувати та протидіяти одностатевим відносинам. Наприклад, у Гватемалі законодавці запропонували законопроект, який прямо забороняє одностатеві шлюби. А у Польщі чинний президент Анджей Дуда зробив ворожу щодо ЛГБТ позицію однією з головних тем виборчої кампанії.

У кількох країнах Європи, включаючи Італію, Грецію і Чеську Республіку, є цивільні союзи для одностатевих пар. Але навіть якщо ці союзи і пропонують багато із засобів захисту шлюбу, багато активістів ЛГБТ вважають їх принизливим статусом.

Два тижні тому православний офіс Ватикану заявив, що католицька церква не благословляє одностатеві союзи, оскільки Бог «не може благословити гріх».

Показати ще новини