СБУ в Одесі ліквідувала нелегальну криптоферму, яка використовувала електроенергію держпідприємства на мільйони гривень
Служба безпеки України в Одесі викрила підпільний центр із майнінгу криптовалют, який незаконно використав у промислових обсягах електроенергію державного підприємства. Збитки за даними правоохоронців сягли мільйонів гривень.
Про це повідомила пресслужба управління СБУ в Одеській області.
За даними слідства, до створення центру причетні двоє мешканців обласного центру. Обладнання для майнінгу електронних грошей встановили в орендованому складському приміщенні на території міста.
Частину прибутку чоловіки конвертували в іноземну валюту і виводили за кордон через третіх осіб. Решту грошей зберігали у віртуальних гаманцях.
Також правоохоронці встановили, що обладнання фігуранти підключили до державної електромережі.
«Протиправна діяльність могла призвести до надзвичайних ситуацій у транспортній сфері, у тому числі під час залізничних перевезень. Крім того, нейтралізація нелегального бізнесу дозволила запобігти мільйонним бюджетним збиткам, точний розмір яких встановить експертиза», — додали у пресслужбі.
Під час обшуків поліцейскі виявили понад 100 комп’ютерів та інше обладнання, засоби зв’язку та документи. Наразі триває досудове розслідування.
Правоохоронці викрили у Вінницькій області найбільшу в країні криптоферму на майже 5 тисяч комп’ютерів. Щомісячний збиток від несанкціонованого відбору електроенергії для майнінгу криптовалюти становив 5−7 млн гривень.