Від Адама до катастрофи - фото

Від Адама до катастрофи

18 грудня 2015, 09:00

Огляд цікавих, але поки маловідомих телепроектів

П'ять нових серіалів, які ви напевно пропустили.
А дарма

Фоззі,
учасник групи ТНМК

Жорстка конкуренція між ТБ і кіно йде всім на користь — з'являється все більше якісного контенту, за всім і не встежиш. Тому я вирішив до кінця року зібрати в один огляд цікаві, але поки маловідомі телепроекти. Отже, п'ять серіалів 2015‑го, які могли зостатися поза вашим полем зору, хоча заслуговують більш гідної уваги.

Відео дня

1. Адам все псує. Якщо хтось скаже, що сучасне телебачення вже не має сили запропонувати світові нічого принципово нового, покажіть йому нове шоу Адам все псує. Це одночасно і комедійний серіал, і науково-популярне шоу маловідомого у нас американського телеканалу truTV з коміком Адамом Коновером у головній ролі. Така собі відповідь на проект Discovery Channel Руйнівники легенд, який закривається. Тільки в Адам все псує руйнуються штампи.

У першому ж гегу Адам розповідає закоханим парам про те, що легенду про чоловіків, котрі дарують обручку, пропонуючи руку і серце, придумали століття тому ювелірні компанії. Всього сто років реклами — і ми віримо, що так було завжди. І далі в такому ж дусі: розкриваються штамп за штампом, обман за обманом, з авторитетними свідками та з посиланнями на докази. Всі кажуть, що роблять світ кращим, але робить це тільки Адам. За станом справ після виходу трьох епізодів ставлю тверду дев'ятку з десяти. Серіал продовжено на другий сезон, вихід якого заплановано на грудень 2016‑го.

2. Рівер. Розвінчання комерційних змов входить у моду, тому в наступному серіалі з нашої п'ятірки один герой каже іншому: "Ти знаєш, що псевдотрадиційні китайські печива з передбаченнями придумані всього сто років тому в Сан-Франциско?" Це — новий британський детектив Рівер від поважних BBC (не плутати з юніорським серіалом Річка), де Рівер — прізвище головного героя.

Британські міні-серіали вже давно користуються попитом, і даний випадок не є винятком. Як і в детективній телеісторії Лютер, головний герой — поліцейський, який бореться з жуками у своїй голові. Схожий на Кучму детектив намагається не остаточно з'їхати з глузду під час заплутаного розслідування загибелі близької йому людини. У головних ролях — швед Стеллан Скарсгард і харизматична англійка Ніколя Волкер. Не все гладко прописано в мотивації персонажів, але в іншому серіал може претендувати на сім балів з десяти. Плюс ще один бал за те, що сценаристи не називають українців росіянами. Разом — вісім.

3. Катастрофа.

Мова йде про чорну комедію, створену британським суспільним телеканалом Channel 4, про світлу подію в житті людини — вагітність. Вона — ірландка з Лондона, він — американець з Бостона. Обом за сорок, і в ній зріє наслідок їхньої випадкової зустрічі. Він переїжджає до Лондона, щоб спробувати на базі випадкової вагітності створити трансатлантичну сім'ю.

Цинічні комедії в 2015 році кермують ринком сміху

Гумор тут незвично реалістичний. Закадрового сміху немає, як немає й особливої романтики у взаєминах. Зовсім навпаки, Катастрофа — максимально цинічна комедія в дусі останнього часу. Якщо пригадати про аналогічні грубі підходи в таких серіалах, як На межі і Остання людина на Землі, то мусимо говорити про новий тренд — цинічні комедії в 2015 році кермують ринком сміху. Ще одна міцна вісімка з десяти.

4. Людина у високому замку. Інтернет-компанії Amazon не дають спокою лаври американського постачальника фільмів Netflix, ось провайдер і вирішив запустити свій гучний серіал. Правда, від гарно знятого студією Рідлі і Тоні Скоттів серіалу за однойменним романом американця Філіпа Діка очікували більшого. Все‑таки прізвища продюсерів зобов'язували, а літературна основа свого часу стала книгою року і взагалі дуже шанована в Штатах.

За сюжетом Людини у високому замку Адольф Гітлер переміг і поділив США навпіл разом з японцями, залишивши вузьку нічию смугу. Отакий альтернативно-історичний шпигунський фентезі-вестерн. Знято красиво, але кастинг акторів середній, і в цілому продукту чогось не вистачає, аж надто він стерильний. Якби такий серіал був у дев'яностих, навіть у нульових, він зірвав би банк і дах, але зараз потрібно стрибати вище голови, тому ставлю йому заслужені сім балів з десяти.

5. Останнє королівство. І на BBC буває прорушка — англійці намагалися відповісти на успіх канадсько-ірландської історичної драми Вікінги своїм історичним серіалом — екранізацією серії романів Бернарда Корнуелла про воїна Утреде та переможця вікінгів короля Альфреда Великого. Але в результаті вийшло щось середнє: антивікінги зняті не так вишукано, в акторів менше харизми, та й українок у головній ролі немає (у Вікінгах знімається Кетрін Вінник — Катерина Вінницька). Останнє — жарт, решта — серйозно. Тому Королівству дістається сім балів — нішевий серіал для любителів жанру.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X