Tesla планує купити літієвий завод, хоча попит на електрокари падає. Навіщо?
Виробник електрокарів Tesla розглядає можливість купівлі канадського підприємства з видобутку та виробництва літію Sigma Lithium. Водночас вартість літію в Китаї впала на 30% через скорочення попиту на електрокари. Що відбувається?
Ситуація на ринку електрокарів змінюється вкрай стрімко: в середині 2022-го несподівано високий попит на повністю електричні авто змусив аналітиків задуматися про глобальний брак літію та іншої сировини для акумуляторних батарей.
У період із січня 2021-го до січня 2022-го ціна сподумену — мінералу, багатого на літій — зросла на 480%. Передбачалося, що попит на літій має зрости ще як мінімум у 20 разів до 2030 року.
Проте, вже 2023-го ціни на літій почали падати після заяви китайського автогіганта BYD Co. про ймовірний надлишок сировини найближчим часом. Китай, як і раніше, залишається ключовим ринком електрокарів для більшості виробників, включно з Tesla.
За даними Financial Times, до кінця лютого вартість літію в Китаї впала майже на 30% через зниження попиту на електрокари. Рекордну за кілька років вартість літію зафіксували у листопаді 2022-го.
У цей же час Tesla веде переговори щодо придбання компанії Sigma Lithium, яка видобуває літій у Бразилії. Навіщо виробнику знадобилося власне видобувне підприємство?