Зеленський: Поговорив з Путіним, щоб Росія повернула все обладнання з військових кораблів. Можна і більше
Політика26 листопада 2019, 13:07
«Ми задоволені, що до нас повернулися наші кораблі. Але ми обговорили питання, що на них немає всього технічного обладнання, яке було. Ми проговорили з президентом, щоб російська сторона повернула нам все, що було до цього. Можна і більше. Хоча б наше», — сказав Зеленський під час спільної прес-конференції з президентом Естонії Керсті Кальюлайд у Таллінні.
Телефонна розмова Зеленського і Путіна відбулася 25 листопада. Як повідомляв Офіс президента, голова держави заявив про важливість повернення Росією українських кораблів та наголосив на необхідності повернення всього озброєння, обладнання та документації, що знаходяться на цих суднах.
20 листопада до України повернулися військові кораблі, які Росія захопила рік тому у Керченській протоці, коли вони проходили з Одеси до Маріуполя.
Колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував неофіційний звіт щодо стану повернутих кораблів. У ньому вказується, що з суден зникла не лише зброя та рації, а й предмети побуту: унітази, ліхтарі та кухонна плита.