Резолюція про захист прав людини в Криму: російський дипломат погрожував членам ООН

Геополітика

15 листопада 2019, 04:21

Російський дипломат погрожував під час розгляду резолюції Ситуація з правами людини в АР Крим та м. Севастополі, Україна на засіданні сесії Генасамблеї ООН.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

«Російський дипломат в 3-му комітеті ГА ООН не лише назвав інформацію в основі Кримської резолюції «бредом», а це нагадаю в т. ч. доповідь Генсекретаря ООН і УВКПЛ (Управління Верховного комісара ООН з прав людини, — ред.), але й вдався до прямих погроз членам ООН: «голосування за резолюцію це посягання на територіальну цілісність РФ», — зазначив Кислиця.

Але це не завадило 14 листопада третьому комітету Генасамблеї ООН за ініціативою України прийняти резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації.

У документі закликають припинити переслідування і звільнити осіб, які були затримані у зв’язку з висловленням думок, зокрема на початку окупації. Крім того, засуджується практика призову чоловіків у Збройні сили РФ і кримінальне переслідування тих, хто відмовляється від служби в лавах держави-окупанта.

Резолюція вступить в силу після того, як Генасамблея ООН прийме її в грудні.

Інші новини

Всі новини