Попри відсутність пільг. Частка електрокарів на ринку Норвегії наближається до 100% - це вдвічі більше, ніж в Китаї

Новини

30 листопада 2024, 23:10

Норвегія перебуває на порозі повної відмови від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, демонструючи приголомшливі темпи електрифікації.

Попри скасування деяких податкових пільг, у жовтні в Норвегії на електромобілі припало 94% всіх проданих нових автомобілів. Це майже вдвічі більше, ніж у Китаї, який залишається одним з найбільших гравців на світовому ринку електрокарів, зауважує Bloomberg.

За даними Норвезького дорожнього управління, минулого місяця в країні зареєстрували 11 552 нових легкових автомобілів. Абсолютна більшість — 10 862 авто — це електрокари. Хоча це менше за вересневий показник у 12 495 одиниць, що складало понад 96% ринку, це значно більше за 7 516 одиниць, зареєстрованих у жовтні 2023 року (+45%). Крім електрокарів, було придбано 178 нових гібридів (1,5% ринку). Жодного водневого автомобіля минулого місяця зареєстровано не було.

Перехід на електрокари відбувався в цій країні шаленими темпами. Зараз на ринку Норвегії доступно понад 160 електричних моделей, тоді як десятиліття тому їх було менше ніж 10. Tesla є найбільш продаваним брендом у країні. Її частка на ринку Норвегії торік сягала 20%, друге й третє місця посідали Toyota і VW з частками 12,4 та 10,8%.

Прогрес Норвегії суперечить тенденціям в інших країнах. У Європі цього року продажі електрокарів впали, а в США після переобрання Дональда Трампа є ризик, що країна більше не просуватиме перехід на авто з нульовим рівнем викидів.

Інші новини

Всі новини