Лідер зі збитків. Ford втрачає $100 тисяч на кожному проданому електромобілі

Новини

16 травня 2024, 11:15

Підрозділ електромобілів Ford продовжує залишатися найбільш збитковим для американського автовиробника.

У своїх звітах про прибутки за перший квартал, опублікованих 24 квітня, компанія вказала чистий прибуток у розмірі 1,3 мільярда доларів. І він був би значно більший, якби не електромобілі.

За даними Bloomberg, зараз Ford втрачає 100 000 доларів на кожному проданому електромобілі. Загалом підрозділ Model e (куди входять усі електромобілі Ford) втратив приблизно стільки ж, скільки виграла вся компанія.

Продажі Ford EV зросли на цілих 86% протягом перших трьох місяців року. Але це все ще невелика частина портфоліо Ford. Загалом лише компанія продала трохи більш як 20 тисяч Mach-E, F-150 Lightning та E-Transit разом узятих.

Майже кожен Ford з двигуном внутрішнього згоряння за продажами перевершує всю лінійку Model e. Mustang Mach-E — найбільш продаваний електромобіль Ford — зафіксував 9589 продажів за цей період. F-Series досягла позначки у 152 943 продажів.

Ford Pro — комерційний підрозділ компанії — з лишком компенсував втрати від Model e. Завдяки високим продажам вантажівок Super Duty компанія зафіксувала прибуток у 3 мільярди доларів за перший квартал року. Ford Blue, група роздрібних продажів двигунів внутрішнього згоряння та гібридних моделей, також зареєструвала позитивний прибуток у розмірі 900 мільйонів доларів.

Ford вже сповільнила виробництво електричних моделей у відповідь на зменшення попиту. Також компанія скорочує замовлення з постачальниками акумуляторів і шукає інші способи компенсувати фінансові втрати своєї групи Model e.

Інші новини

Всі новини