● Єдина євромрія українців. Минулого року понад 0,5 млн українців набули в країнах ЄС посвідки на проживання або інший статус, що дозволяє перебування терміном понад 3 місяці. До того ж 78% від загальної кількості таких співвітчизників зробили це в Польщі.
Про це повідомив Євростат, підрахувавши тих громадян з країн за межами ЄС, які вперше подавали документи або не робили цього більше півроку (продовження не враховувалися).
Як уточнили в Євростаті, громадяни України (527 тис. осіб, з яких майже 78% припало на Польщу) продовжували в 2018-му отримувати найбільше дозволів в ЄС, випередивши громадян Китаю (206 тис., з яких майже половина — у Великобританії), Індії (197 тис., з яких 38% - у Великобританії), Сирії (174 тис., з яких 71% - у Німеччині) і Білорусі (138 тис., з яких 92% - у Польщі).
А що вдома, що президент?
● Зеленський розпродає зайве майно. Президент Володимир Зеленський вирішив передати Фонду держмайна (ФДМ) п’ять об'єктів Держуправління (ця структура забезпечує життєдіяльність глави держави, його офісу та низки топ-чиновників) на приватизацію. Серед них опинився і столичний готель Дніпро, розташований на Європейській площі, а також агропідприємство Чайка.
Про це повідомила Юлія Ковалів, заступниця керівника Офісу президента.
Також, за її словами, глава держави планує в майбутньому передати ФДМ ще дев’ять об'єктів, зокрема комплекс відпочинку Пуща-Водиця і санаторій Конча-Заспа.
А ще в Офісі президента анонсували IPO великої держкомпанії, пообіцявши повідомити подробиці завтра…
Наступна новина — це ніби продовження історії про 42-річного главу держави, який не лох:
● Азов — не терорист. У фракції Слуга народу (СН) ініціювали підписання звернення до Палати представників Конгресу США через плани включити полк Нацгвардії Азов у список терористичних організацій.
У зверненні депутати вказали, що не виявили будь-якої інформації, яка могла б підтвердити причетність Азова до терактів у Новій Зеландії, або про вербування до лав підрозділу американців.
Спроби назвати азовців терористами, на думку фракції СН, «лягають важким тягарем на нашу совість і з болем відгукуються в серцях українських військовослужбовців, ветеранів і добровольців».
Раніше 40 представників Демократичної партії в Конгресі США звернулися до Держдепу з вимогою внести полк Азов у список терористичних організацій.
До речі, саме з азовцями Зеленський посварився напередодні, побувавши на фронті в Золотому (Луганська область) — точці розведення військ. Саме в селищі на З. глава держави сказав фразу про те, що йому вже 42 роки і він — не лох.
У перепалці з ветеранами, які виступають проти розведення сил у Золотому, президент ще й зажадав прибрати з одного будинку в селищі зброю, що належить добровольцям. Пізніше поліція повідомила, що виконала прохання глави держави. Але все виявилося не зовсім так:
● Ветерани самі прибрали зброю. Ветеран добробату Азов Денис Янтар заявив в коментарі Гордону, що добровольці самостійно вивезли свою зброю з позицій у Золотому.
«Президент висловив свої побажання, після чого напруження в суспільстві було досить високе. Ми пішли назустріч. Наприклад, зброї на позиціях, про які говорив президент, зараз немає. Тобто, в будинку зброї немає — її передали нашим людям у Золотому. Поліція нашу зброю не вивозила, такого не було», — сказав Янтар.
А в столичному регіоні глава держави оновив владну команду:
● Рокіровка в Київській області. Президент Володимир Зеленський звільнив Михайла Бно-Айріяна з посади голови Київської обласної державної адміністрації (ОДА).
Іншим указом президент призначив новим губернатором області бізнесмена Олексія Чернишова. Той є засновником інвесткомпанії VI2 Partners і організації Kyiv Vision Foundation, а також має 20% акцій мережі супермаркетів Фуршет. У минулому Чернишов близько співпрацював з Олександром Фельдманом, харківським бізнесменом і нинішнім представником фракції Опоплатформа-За життя.
Бно-Айріян сам попросився у відставку вже через 100 днів роботи.
Наступна новина приємна для мільйонів, а не тільки (як попередня) для одного Бно-Айріяна, який зітхнув вільніше:
● Прем'єр заморозив субсидії. Глава Кабміну Олексій Гончарук у своєму відеоблозі заявив, що уряд не планує скорочувати розмір субсидій.
«Субсидії зменшені в цьому році точно не будуть. І цей опалювальний сезон всі ті, хто їх оформили, пройдуть на тих умовах, на яких вони вже оформили. І принцип оформлення субсидій також не змінюється і в наступному році», — пояснив він.
Прем'єр підкреслив, що уряд має намір досягти показника, за якого родина витрачатиме на комунпослуги не більше 15% сукупного доходу.
І трохи інтригуючих новин:
● У справі Приватбанку можна очікувати на несподіванки. Фігурантами справи про виведення грошей з Приватбанку можуть стати колишні високопосадовці. Про це в інтерв'ю Апострофу заявив генпрокурор Руслан Рябошапка.
Він розповів, що стосовно Приватбанку є два основні провадження — у ГПУ і у НАБУ. І є, мовляв, сенс зараз об'єднати їх в одне, «і рухатися далі швидше». «Ми зараз це робимо, передаємо справи, які у нас є, в НАБУ», — зазначив Рябошапка.
Справу банку він назвав «складною», до якого можуть бути залучені не тільки колишні бенефіціари (Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов), але і високопоставлені екс-чиновники. «Тому результат може бути насправді цікавим і непередбачуваним», — підкреслив генпрокурор.
До речі, кілька років тому незалежне агентство Kroll дійшло висновку, що Приватбанк за часів Коломойського став жертвою шахрайства, зазнавши збитків на $5,5 млрд…
Своя інтрига — в НАБУ:
● НАБУ звинувачує антікоррупціонерку. Детективи НАБУ повідомили колишній чиновниці Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) про підозру в недекларуванні майна на більш ніж 544 тис. грн.
Ім'я екс-чиновниці в бюро не назвали. Але з огляду на все, як і за даними джерел онлайн-видання Українська правда, йдеться про колишню главу НАЗК Наталію Корчак.
Слідство встановило, що чиновниця не внесла в електронну декларацію за 2016 рік відомості про автомобіль, який був у її постійному користуванні.
Пам’ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.
І якщо хочете читати найважливіше за важкий день спокійним вечором прямо в своєму смартфоні — підпишіться на мою розсилку