Для прихильників "формату Будапештського меморандуму" у мене погані новини.
Дрібно "шантажувати" США темою – не виконаєте зобов’язання перед Україною в рамках Меморандуму – втратите договірну базу в сфері ядерного роззброєння не вийде.
Ця база ще існує, але діями і Росії, і США вже практично зруйнована.
І буде доруйнована. Просто вона втратила сенс і через небажання учасників системи відповідних договорів виконувати переважну частину з них, і через появу міжнародних гравців, необтяжених жодними зобов’язаннями в рамках цих договорів.
Тому українські страшилки – нестрашні.
Або втрачати вже просто нічого, або те, що навіть залишилось, насправді не має тієї цінності, що мало двадцять років тому.
Життя складне і не стоїть на місці. А ось Україна, схоже, стоїть.
А невдоволення США ця тема викликає з цілком зрозумілих причин – апелюючи до теми Будапештського меморандуму, Україна фактично намагається зробити США винними у тому, в чому винна Росія. Американцям буде важко погодитися з цією логікою.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-канала Мнения Нового Времени