Таку заяву він зробив на підготовчому комітеті Оглядової конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, повідомляє Укрінформ.
“Грубе порушення Росією, ядерною державою і постійним членом Ради Безпеки ООН, узятих на себе міжнародних зобов’язань, включно з Будапештським меморандумом, підірвало всю безпекову систему ООН”, - заявив дипломат.
Єльченко також звинуватив Росію за кризу Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності. За його словами, вихід США з угоди був “виправданий” і став лише наслідком систематичного порушення Кремлем своїх зобов’язань.
“В епоху загроз розповсюдження ядерної зброї, що зростають, а також спроб знайти гарантії безпеки для країн, які прагнуть мати засоби ядерного стримування, життєво необхідно, аби Будапештський меморандум виконувався”, - заявив він.