Зачем Порошенко отправился в Давос

22 января 2015, 10:02
2261
Зачем Порошенко отправился в Давос  - фото

Давос є найменш підходящим містом для самореклами і популізму

Президент страны, являющийся также Верховным главнокомандующим, в момент обострения ситуации на востоке отправляется решать «первоочередные вопросы экономики и инвестиций» 

Українські політики завжди ставились до Всесвітнього економічного форуму в Давосі, як переважна більшість моїх агресивних коментаторів - як до можливості попіаритися на тлі численної публіки.

Але Давос є найменш підходящим містом для самореклами і популізму.

Давос - це респектабельний приватний форум для лідерів бізнесу і економіки. Суть цього форуму - бути майданчиком для пошуку рішень на майбутнє. Це, якщо хочете, форум філософів від бізнесу. Це місце для роздумів і дискусій, пошуків рішень в питаннях фінансів, економіки, соціальній сфері. Звичайно, політика і оборона не можуть на все це не впливати. Але, за великим рахунком, суть дискусії на форумі - як зробити так, щоб політика, безпека і все інше не заважали бізнесу розвиватися? Як досягти сталого розвитку?

Так, це може бути і трибуною для піару можливостей своєї країни (хоча якщо лідерам світового бізнесу треба буде вивчити умови інвестування в Україну, то швидше за все, вони наймуть якусь компанію, а не поїдуть в Давос на виступи українських посадовців). Але від учасників очікують не банального звіту про кількість скорочень в уряді чи інші квазіреформи. Дискусія йде на принципово іншому рівні. Там обговорюються моделі і бачення.

Єдиний серйозний захід в рамках перебування в Давосі нашого президента, на мою думку, - зустріч з прем’єр-міністром КНР

Чи є таке бачення майбутнього України, майбутнього бізнесу в Україні у президента України? Маю на увазі, чи має він меседжі для світової бізнес-спільноти, які будуть почуті і правильно сприйняті? Адже ставлення до України сформоване - країна тотальної корупції, беззаконня, постійно змінюваних правил гри, недорозвиненої бізнес-інфраструктури, ситуація в якій останнім часом серйозно ускладнилась через війну. Я дещо згустив фарби, але загалом так і є (не подобається, зачіпає за живе? Мені теж, але іншого іміджу України у мене для вас поки що немає). Погодьтесь, не найкращий імідж для країни, якій потрібна конкретна увага великого бізнесу і капіталу.

Багато хто говорить, що президент вдало використав форум для привернення уваги до проблеми тероризму в Україні. Зокрема, хорошим піар-ходом називають демонстрацію фрагменту знищеного під Волновахою автобусу.

Ясно, що шукати солідарну підтримку у боротьбі з тероризмом Україні треба. Хоча Україна її не знайде. Бо плутається в свідченнях, де тероризм, а де війна з Росією. Але зараз про інше.
Ось цитата з анонсу обговорюваної поїздки з сайту Адміністрації президента України: "Серед першочергових питань: подолання економічної кризи, залучення інвестицій та зовнішньополітична ситуація."

Мені нічого відповісти людям, які вважають, що демонстрація фрагментів знищеного автобусу допоможе досягти першочергові завдання візиту - подолання економічної кризи і залучення інвестицій. Як це може зашкодити я розумію.

Тобто задумка з цим фрагментом може і дійсно сильна. Але не до місця. Великий бізнес з більшою цікавістю послухав би розповідь, як змінюються економічні обставини в Україні, як формується сприятливий бізнес-клімат, як президент, уряд і парламент України спільно працюють над тим, щоб запроваджувати реформи, що це за реформи, як вони сприятимуть покращенню ситуації. Десь так. Не варто на зустрічі з військовими говорити про мистецтво постмодернізму. Не варто з бізнесменами обговорювати тероризм. Інша справа - Мюнхенська конференція з безпеки - це той форум, де президенту безумовно варто з’явитися. Це його аудиторія. Це аудиторія, від якої залежать рішення і бачення проблем безпеки.

У нас з моменту виборів (і я про це багато писав і говорив) в головах каша про повноваження. президент, який нагадаю, ще й Верховний Головнокомандувач, у момент проникнення на територію України кількох батальйонно-тактичних груп ворога і загострення військової обстановки раптом їде вирішувати "першочергові питання економіки і інвестицій". Прем’єр-міністр в цей час розказує у ЗМІ дані розвідки про кількість російських військовослужбовців на території України. Може би їм перед міжнародними форумами якось зустрітися і між собою поговорити?

А для тих, хто жити не може, не переконавшись, що у нас хороший президент, остання репліка - єдиний серйозний захід в рамках перебування в Давосі нашого президента, на мою думку, - зустріч з прем’єр-міністром КНР. Але чого на ній домігся "хороший дипломат" ми, можливо, колись дізнаємось. Тому я дійсно не розумію не лише чому Порошенко поїхав в Давос, але навіть і як він міг?

Оригинал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Финансы

Вчера, 16:24

img
У ПриватБанка достаточно денежных ресурсов, чтобы выполнить обязательства перед клиентами
Политика

Вчера, 20:37

img
Самые яркие дебаты в истории. О чем рассказали Зеленский и Порошенко - максимально кратко
Культура

Сегодня, 08:55

img
По воле божьей и фестиваль короткометражек. Главные кинопремьеры недели