З історії "гібридної війни"

9 января 2015, 14:45
1667
Росія не вперше намагається використати «ополченців», щоб змусити Україну зректися власної державності

З історії "гібридної війни", яку чомусь дехто оголосив "війною абсолютно нового типу".

Починаючи з другої половини листопада 1918 року більшовицькі війська розпочинають наступ на українську територію. В цей час в Україні іде боротьба між Директорією УНР та Гетьманатом, і лише в середині грудня Директорія бере владу в Києві.

У відповідь на ноти протесту уряду УНР з приводу агресії Москви більшовики заявляють, що військ РСФРР на території України немає, а проти Директорії воює армія «українського радянського уряду, який є цілком незалежний». І одразу ж прозоро натякають, що наступ може зупинитися, якщо Директорія УНР проголосить в Україні "диктатуру пролетаріату". 6 січня в окупованому Харкові було проголошено так звану "Українську соціалістичну радянську республіку", від імені якої Москва вела війну проти України.

Нічого не нагадує?

Москва заперечує свою причетність до війни проти України, але одразу каже, що війна може припинитися, якщо Україна прийме її ультиматум

Уряд України протестує проти російських військ на своїй території - Москва заявляє, що її військ там немає, є лише загони місцевих "ополченців".

Москва заперечує свою причетність до війни проти України, але одразу каже, що війна може припинитися, якщо Україна прийме її ультиматум. У 1919 році йшлося про "диктатуру пролетаріату", сьогодні - про "федералізацію", "другу державному мову", "культурну автономію регіонів", "згортання євроінтеграції" тощо. Тобто - якщо Україна погодиться зі згортанням власної державності.

Тоді Москва прикривалася "цілком незалежним урядом УСРР", сьогодні - "ДНР" та "ЛНР".

Проходять століття, а політика Москви та її методи залишаються незмінними. На жаль, як і проблеми української владної еліти.

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Культура

Вчера, 14:40

img
Объявлена программа Каннского кинофестиваля 2019
Политика

Вчера, 13:20

img
Стадион - это показушно и истерично. Известные украинцы – о дебатах Зеленского и Порошенко
Авто

Вчера, 20:55

img
Пять б/у авто, которых нужно избегать как огня