Сколько БТРов можно купить вместо политической рекламы

16 октября 2014, 15:17
1209
У той час, коли країна перебуває у кризовому стані, а армія потребує величезних коштів, ми бачимо розкішний політичний банкет реклами та агітації

Україна наближається до чергових виборів, цього разу - до Верховної ради. Вибори проходять в особливо важких для країни умовах, за один рік ми пережили революцію, вибори президента, окупацію територій і зараз, фактично, перебуваємо у стані неоголошеної війни з однією з наймогутніших армій світу. Тепер настала черга виборів, які суспільство вимагало довгий час: спочатку на Майдані, а потім – у нової влади.

Україна знову «прикрашається» неймовірною кількістю і різноманітністю політичної реклами. Після драматичних подій на Майдані та війни на Сході обіцянки політиків та їх методи так і не змінилися, все нагадує той самий стиль, що й був на минулих виборах. Тисячі білбордів на вулицях Києва з тими ж самими слоганами, ефірний час заполонили зворушливі ролики і обіцянки змінити країну, всюди палатки з тими ж агітаторами, що за гроші неохоче роздають агітаційні матеріали.

Жодна адекватна людина в нашій країні не може заперечити того факту, що нам необхідне якісне та тотальне перезавантаження влади. У той же час мало хто задумується про те, якою ціною нам даються ці виборчі перегони. У той час, коли країна перебуває у надзвичайно важких економічних умовах, коли армія потребує величезних коштів, коли волонтерам все важче і важче знаходити гроші для допомоги нашим воїнам – ми бачимо розкішний політичний банкет реклами та агітації.

Вибори у цей важкий час для країни теж обходяться дуже дорого: офіційні витрати держави складають майже мільярд гривень. Можливо, в масштабах цілої країни це не є критичною сумою, але за ці гроші можна було б купити, наприклад, 25 новеньких танків Оплот чи 3 нові винищувачі МІГ-29.

І якщо витрата державних грошей виправдовується об’єктивною необхідністю, то невиправдані розкоші політичних сил пояснити неможливо.

Політики могли б кожного дня купувати десятки БТР, тепловізори, автомати та снаряди, лише відмовившись від реклами на телебаченні

Та масштаби банкету під час чуми вражають. В рекламу на телебаченні партії викидають мільйони гривень кожного дня: лише 100 хвилин рекламного часу на телебаченні в прайм-тайм коштують 12 000 000 гривень. Навіть за поверховими підрахунками, політики могли б кожного дня купувати десятки БТР, тепловізори, автомати та снаряди, лише відмовившись від реклами на телебаченні.

Так, за даними Нацради з питань телебачення і радіомовлення за минулий тиждень політичні партії розмістили 47 годин реклами на загальнонаціональних телеканалах. Найактивніше агітував за себе Народний фронт (12 годин), на другому місці - Блок Петра Порошенка (9,5 годин). Слідом ідуть Опозиційний блок і Батьківщина (близько 7,5 годин). Якщо візьмемо середню ціну хвилини реклами на 7 провідних телеканалах, то партії тільки за минулий тиждень витратили на агітацію на телебаченні 149 млн грн.Як ми всі бачимо, Путін веде до Ради своїх представників. Цілком ймовірно, що він зможе скупити кілька десятків депутатів із числа соратників Януковича. Ця група не може в правовому полі вплинути на функціонування парламенту і країни, але деструктивні дії п’ятої колони можуть паралізувати нормальне функціонування нової Верховної Ради. Це ми вже могли побачити на прикладі КПУ, - комуністи відкрито підтримували терористів на сході, що використовувалось російською пропагандисткою машиною для імітації громадянської війни в Україні.

Не дай Боже, щоб ми допустили формування проросійської фракції у новому парламенті. Всім нам потім буде соромно, це ганьба перед нащадками. Ті, хто поклав своє життя за Україну, нам цього не пробачать.

Всі ми багато чим жертвуємо заради цих виборів. Всі ці жертви будуть виправданими лише у випадку досягнення правильного результату. Новий парламент мусить бути справді новим. Всі ми маємо вірити, що нова Верховна Рада зробить весь український народ і саму державу сильнішою. Іншого варіанту немає.

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Гаджеты

Вчера, 21:01

img
Цифровой лопатник. Обзор блокчейн-смартфона Sirin Labs Finney
Люди

Вчера, 21:15

img
Королева трикотажа. Владелица модного дома RITO - о бизнесе в 90-е и отечественных брендах
Политика

Вчера, 12:04

img
Первый демократичный президент. Соцсети благодарят Петра Порошенко за работу