Уступит ли Запад Путину, как когда-то Гитлеру

11 февраля 2015, 19:23
2478
Встреча в Минске может стать началом Третьей мировой войны или обернуться очередным переделом сфер влияния

9 лютого 1918 року у Бресті було підписано Брест-Литовський мирний договір, внаслідок чого Україна виходила з першої світової війни, а Німеччина і Австро-Угорщина зобов’язалася допомогти Центральній Раді звільнити територію України від московських окупантів. За 2 роки український уряд не зміг виконати взятих на себе зобов’язань, а Україна була повністю анексована більшовицькою Росією.

70 років тому, в Ялті, Москва забезпечила собі контроль над Східною Європою. 11 лютого 1945 року Сталін, Рузвельт і Черчилль підписали Ялтинську угоду, внаслідок якої було поділено Німеччину та відбувся повоєнний розподіл кордонів в Європі.

Історія може повторитися. Сьогодні в Мінську відбудеться саміт у "нормандському форматі". І зустріч в Мінську може стати початком Третьої світової війни або ж черговим обманом Москви і початком нового порядку в Європі. Згадають світові лідери уроки історії або ж допустять черговий розділ Європи?

Диспозиція сторін на Мінських переговорах майже ідентична диспозиції сторін на аналогічних зустрічах ХХ століття. Європейські лідери хотіли припинити війну, а московська влада хотіла захопити територію. Сьогодні, використовуючи ситуацію на Донбасі, Путін хоче мати вплив на політику всієї України, західні лідери – в будь-який спосіб припинити бойові дії. Путін розуміє, що Європа боїться війни. Те ж саме розумів Гітлер, коли він анексував Судети у 1938 році, а лідери європейських країн, побоюючись ескалації війни, дозволили цю агресію закріпити Першим Віденським арбітражем.

Буде мир в Україні - буде мир і у Європі. Таким має стати основне гасло Мінських переговорів

Сьогодні єдиний вихід для України - це здатність європейських лідерів довести Путіну, що в разі ескалації конфлікту Росія війну програє. В іншому випадку Україна з переговорів вийде в програші, оскільки навіть після припинення активних бойових дій в Донбасі Путін зробить усе, щоб і надалі дестабілізувати ситуацію в нашій державі. Якщо ж західні партнери підпишуть Мінську угоду в тому вигляді, в якому вона сьогодні пропонується, то вони зможуть прозвітувати про припинення воєнних дій на Донбасі, скасують санкції проти Росії і відмовлять Україні у наданні зброї. А Україна, як і 70 років тому, може залишитися віч-на-віч зі своїм одвічним супротивником.

Сьогодні президент Порошенко заявив про готовність влади до введення воєнного стану в разі ескалації ситуації на Сході. Щоб це могло означати на фоні впертої миролюбної риторики президента протягом останніх шести місяців? Можливо, він розуміє, що успіх у дипломатичних переговорах можна отримати лише тоді, коли позиція переговірників підтримується зброєю – особливо, якщо це стосується Росії. Москва поважає силу, тому сьогоднішні переговірники у Мінську повинні продемонструвати свою міць, щоб агресор забрався з нашої території геть і закінчив свою гібридну війну.

Україна зараз є форпостом Європи. Хотілося б, щоб її розглядали не як розмінну монету, а як єдиний європейський простір, який потрібно укріплювати і економічно, і військово, і політично. Іншими словами, буде мир в Україні - буде мир і у Європі. Таким має стати основне гасло мінських переговорів.

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

На перспективу

Вчера, 17:21

img
Будет крутой вираж. Ирма Витовская — о политических «американских горках» и походе в политику
Культура

Вчера, 09:45

img
«Когда начнется джихад, я тебе сообщу». Дневники Канн-2019
События

Вчера, 16:55

img
Всех на всех. Какие трудности возникли при подготовке обмена заложников между Украиной и боевиками