Украинский гамбит на Евровидении

17 мая 2017, 16:39
1432
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Евровидение прошло с неприятным привкусом для имиджа Украины

Рішення СБУ не впускати в Україну російську учасницю Юлію Самойлову через її виступи в окупованому Криму викликало хвилю обурення в Росії та негативну реакцію Європейської спілки телебачення і радіомовлення. Незважаючи на те, що скандал вщух, іноземні журналісти згадували те рішення, сам факт чого не на користь нашої держави.

Однак Україна в цій ситуації показала себе не як об'єкт, а як суб'єкт міжнародних відносин – що вкрай рідко траплялося за часи незалежності. Інакше кажучи, вона виступила самостійним гравцем, який без вказівок з-за кордону ухвалює рішення та несе за них відповідальність.

Тверда позиція може викликати роздратування чи обурення, але з нею будуть рахуватися. Незважаючи на тиск з Європи та РФ, Євробачення цього року таки пройшло без російської учасниці, яка порушила закон України. Київ при цьому права на проведення конкурсу не позбавили, хоча такі погрози були. Не реалізувались і російські мрії про бойкот Євробачення з боку інших держав-учасниць. А Європейська спілка телебачення і радіомовлення висловила свою глибоку стурбованість – і на тому все.

Уперше за довгий час закон, послідовна державна політика та національні інтереси відтіснили на задній план бажання України вгодити всім. Саме така рішучість притаманна країнам, на яких зважають на міжнародній арені. І лише такі країни можуть самостійно визначати, яким буде їх майбутнє. Наша непоступливість викликає ще більшу повагу, якщо згадати, що проявлена вона була по відношенню до європейської спільноти, повноправним членом якої Україна так прагне стати.

Подібні принципові та виважені рішення повинні увійти до повсякденної практики держави, навіть якщо «перемоги» будуть не такими очевидними, а ризики серйознішими. Адже саме такі рішення доведеться приймати, коли настане час операції зі звільнення окупованого Донбасу та Криму…

Журнал НВ (№9)

Дело, которое топит президента

Накануне президентских выборов Петр Порошенко оказался в эпицентре мощнейшего скандала в оборонном секторе, который может стоить ему второго срока

Читать журнал онлайн

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

События

Сегодня, 16:35

thumb img
Мигранты и диаспора. Как в Украине регулируется получение двойного гражданства
События

Сегодня, 19:02

thumb img
Криминал и запрет СМИ. Что известно о законопроекте о фейках в профессиональных медиа
Страны

Сегодня, 14:17

thumb img
В Индонезии спасают самку орангутана. В ее теле нашли 74 пули