Украинский гамбит на Евровидении

17 мая 2017, 16:39
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Евровидение прошло с неприятным привкусом для имиджа Украины

Рішення СБУ не впускати в Україну російську учасницю Юлію Самойлову через її виступи в окупованому Криму викликало хвилю обурення в Росії та негативну реакцію Європейської спілки телебачення і радіомовлення. Незважаючи на те, що скандал вщух, іноземні журналісти згадували те рішення, сам факт чого не на користь нашої держави.

Однак Україна в цій ситуації показала себе не як об'єкт, а як суб'єкт міжнародних відносин – що вкрай рідко траплялося за часи незалежності. Інакше кажучи, вона виступила самостійним гравцем, який без вказівок з-за кордону ухвалює рішення та несе за них відповідальність.

Тверда позиція може викликати роздратування чи обурення, але з нею будуть рахуватися. Незважаючи на тиск з Європи та РФ, Євробачення цього року таки пройшло без російської учасниці, яка порушила закон України. Київ при цьому права на проведення конкурсу не позбавили, хоча такі погрози були. Не реалізувались і російські мрії про бойкот Євробачення з боку інших держав-учасниць. А Європейська спілка телебачення і радіомовлення висловила свою глибоку стурбованість – і на тому все.

Уперше за довгий час закон, послідовна державна політика та національні інтереси відтіснили на задній план бажання України вгодити всім. Саме така рішучість притаманна країнам, на яких зважають на міжнародній арені. І лише такі країни можуть самостійно визначати, яким буде їх майбутнє. Наша непоступливість викликає ще більшу повагу, якщо згадати, що проявлена вона була по відношенню до європейської спільноти, повноправним членом якої Україна так прагне стати.

Подібні принципові та виважені рішення повинні увійти до повсякденної практики держави, навіть якщо «перемоги» будуть не такими очевидними, а ризики серйознішими. Адже саме такі рішення доведеться приймати, коли настане час операції зі звільнення окупованого Донбасу та Криму…

Журнал НВ (№ 21)

Парламентские списки

Благодаря двум новым политсилам парламент ждет беспрецедентное в истории Украины обновление

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Финансы

Вчера, 20:00

img
Вывод 155 млрд грн из ПриватБанка — не идея НБУ, а реальные последствия отмены национализации — Рожкова
Политика

Вчера, 15:28

img
Фото дня. Владимир Зеленский и Ангела Меркель — первая встреча
События

Вчера, 20:57

img
В Киеве проходит неделя КиевПрайд-2019 в поддержку ЛГБТ-сообщества — полная программа