Тянуть кота за хвост. Тактика Кремля в Минске

21 января 2016, 15:03
1055
Цей матеріал також доступний українською
На любое конструктивное предложение с украинской стороны – ноль конкретных ответов и отказы 

Мінськ. Надважкий день. Тактика наших опонентів, вибрана ними ще у травні, це стиль "тягти кота за хвіст". На жодну конструктивну українську пропозицію - нуль конкретної відповіді і відмова.

В гуманітарній підгрупі ми так і не дочекалися відповіді на конкретну пропозицію щодо спільного звільнення більше 50 осіб , ініційовану нами ще 6 січня та 13 січня. Натомість сьогодні , прямо під час засідання прозвучало щось на кшталт: а давайте ми вам віддамо 17, а ви нам 63 ... Вже навіть страшно уявити, що вигадають наступного разу. При цьому простежується очевидне бажання вирішувати питання звільнення не на гуманітарній підгрупі і ТКГ, а підкилимно, знову продовжується шантаж.

На політичній - жодного прогресу.

На безпековій - жодноі внятної відповіді, чому попри гучні заяви і обіцянки про режим тиші після кожної такої заяви тільки зростають обстріли наших військових і населених пунктів. А посилена агресія проти спостерігачів ОБСЄ - це взагалі за межами розуміння. Наприклад, нещодавно спостерігачів ОБСЄ біля Горлівки бойовики поклали лицем в сніг і тримали так годину.... Можна говорити про повзучу ескалацію конфлікту ( влучний вираз Є. Марчука).

Очевидно, що Україна виконує всі пункти мінських угод

Очевидно, що без повного і всеохоплюючого виконання безпекових пунктів мінських угод - а це сталий режим тиші, відведення зброї, верифікація місць відведення ОБСЄ, допуск місії на всю окуповану територію, вивід чужих військ і техніки , роззброєння , і, ключове, відновлення контролю над українським кордоном - ми не можемо переходити до політичних пунктів. Мають бути створені всі передумови і виконані гуманітарні пункти. Про це сьогодні дуже жорстко заявив представник України Леонід Кучма.

Очевидно, що Україна виконує всі пункти мінських угод. Ми продемонстрували свою повну відданість ідеї відновлення миру на Донбасі. Ми прийняли закон про особливості місцевого самоврядування і проголосували в першому читанні наші передвиборчі програмні обіцянки в частині змін до Конституції щодо децентралізації. Але мінські угоди - це не односторонній рух . І друга сторона РФ має виконати свою частину зобов'язань. І наполягти, аби і контрольовані та щедро спонсоровані нею бойовики зробили те саме.

Адже хто платить - той хлопців і танцює. Кремль не може робити вигляд, що не контролює підгодованих бойовиків. І має вивести свої війська. А далі ми самі розберемося у своїй хаті. Україна послідовно виконує свої зобов'язання в рамках Мінського процесу.

Друге читання конституційних змін може відбуватися виключно на фоні очевидного і вирішального прогресу у здійснені безпекових і гуманітарних пунктів Мінських домовленостей, які , до речі , мали б бути виконані ще до кінця минулого року. До речі, президент позитивно оцінює ініціативу депутатів, які звернулися до Конституційного Суду. Безпека, гуманітарні аспекти, а потім політичний блок - це і є логіка. З точки зору національних інтересів України для відновлення територіальної цілісності України вкрай важливо виконати всі пункти мінських угод, але у чіткій послідовності. І щоб їх виконали всі сторони у повному обсязі, а не одна Україна!

І щоб ініціювати постановку остаточного голосування змін до Конституції на порядок денний, конче необхідно, аби Росія та бойовики продемонстрували реальний прогрес у виконанні Мінських угод. І тиснути потрібно на країну - порушника і окупанта: РФ.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Журнал НВ (№ 22)

Дело Порошенко

Экс-президенту Петру Порошенко светит сразу несколько уголовных дел. Каковы их перспективы?

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Лонгриды

Вчера, 21:07

img
Прикосновение. История Саши и Зори
Геополитика

Сегодня, 13:34

img
Что такое ПАСЕ и какие права она вернула России. Максимально кратко
Саме там

Вчера, 21:05

img
Экзотики захотелось. Как украинцы стали разводить улиток, держать страусиные фермы и выращивать ананасы