Тест на экологичность для Украины

26 января 2016, 11:50
Цей матеріал також доступний українською
У страны появился шанс избавиться от коррупционных кормушек в сфере экологии

27 січня Комітет екологічної політики проходитиме справжній тест на екологічність. Будуть розглянуті два найбільш серйозні та системні законопроекти в сфері екології - “Про стратегічну екологічну оцінку” та “Про оцінку впливу на довкілля”.

Вони вводять новий та дієвий механізм аналізу ризиків для довкілля як від державних програм та проектів до проектів спорудження нових об’єктів, що носять підвищену екологічну небезпеку.

Отже, яка користь від цих законопроектів:

1. Запобігання здійсненню шкоди природі та людині, адже при теперішніх умовах коли “заплатив-збудував” людина повністю незахищена перед “горе-інвесторами”;

2. Ліквідація недієвої та наскрізь корумпованої екологічної експертизи - це зниження рівня корупції. Прийнявши закони, ми її викреслюємо, забуваємо як те, що не спрацювало в наших реаліях. Як те, що приносило та приносить корупційні доходи чинушам.

3. Підвищення інвестиційної привабливості через впровадження кращих та сучасних європейських практик оцінки впливу на довкілля на новостворені об’єкти - адже цю процедуру вимагає проводити ЄБРР, вона добре знайома іноземним інвесторам, яких відлякує необхідність платити побори за екоекспертизу в сучасних реаліях;

“Проплачена” громадськість не зможе більше тероризувати бізнес

4. Забезпечення правдивої екологічної демократії - адже законопроект чітко врегульовує питання участі громадськості та проведення громадських слухань. “Проплачена” громадськість не зможе більше тероризувати бізнес, натомість свідомі та порядні громадські активісти будуть почуті.

5. Виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань. Адже Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Україною передбачає імплементацію Директиви Європейського Парламенту та Ради «Про оцінку наслідків певних державних та приватних проектів для навколишнього природного середовища». Прийняття законів забезпечить також вимоги Конвенції Еспо, комітет з імплементації даної конвенції буквально завалений скаргами на Україну.

Україні надважливо дотримуватись вимог Європейського енергетичного співтовариства в часи боротьби за енергетичну незалежність. Підписавши протокол про приєднання, Україна взяла на себе зобов’язання впровадити оцінку впливу на довкілля до 1 січня 2013 року. Ще у липні 2015 року директор цієї інституції попередив про можливі санкції з боку Співтовариства та донорів України у випадку зриву прийняття законопроекту.

Також впровадження законопроектів в Україні вже передбачено спільними проектами бюджетної секторальної підтримки.

Отже, схваливши або проваливши ці законопроекти, Комітет з екологічної політики зможе показати своє справжнє лице.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентские списки

Благодаря двум новым политсилам парламент ждет беспрецедентное в истории Украины обновление

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Food&Drink

Сегодня, 11:05

img
Гастрономический топ. Пять самых впечатляющих ресторанов по мнению Дмитрия Запорожца
События

Сегодня, 09:06

img
От парада до прайда. Как изменилось отношение украинцев к ЛГБТ-сообществу за годы проведения Марша равенства
Экономика

Сегодня, 09:45

img
После сериала на HBO. Кто заработает на росте туристического потока в Чернобыль