Термоядерный реактор под Киевом

20 октября 2014, 13:16
2902
Термоядерный реактор под Киевом - фото

LockheedMartin заявляє, що серійне виробництво реакторів має розпочатися в США через 10 років, і це докорінно змінить світову енергетику

Світ сперечається щодо успіхів американської компанії LockheedMartin у опануванні ядерного синтезу. Українські вчені мовчать, оскільки свого часу заблокували інформацію про здобутки країни в цьому ж напрямку

Цими днями світ облетіла приємна звістка, що начебто американською компанією «LockheedMartin» успішно розробляється термоядерний реактор. І що його серійне виробництво має розпочатися в США через 10 років. І що це докорінно змінить світову енергетику. Зокрема, РФ перестане бути постачальником нафти і газу.

В Україні про це висловилися багато політиків. Здебільшого - ті, хто не знає ядерної фізики, як і фізики загалом. Фахівці наразі мовчать. Оцінок не дають. Фахово не висловлюються.

У цьому контексті щонайменше дивними звучали висловлювання відомих російських вчених Анатолія Красільнікова і Євгена Вєліхова. Їх слова на кшталт «этого не может быть потому, что не может быть» нагадує старі радянські часи, коли СРСР доганяв і переганяв США.

Очевидно, українські вчені і фахівці наразі аналізують ситуацію і мовчать, оскільки свого часу заблокували інформацію про здобутки української приватної лабораторії під Києвом, біля селища Вишневого «Протон - 21». Саме у цьому закладі ще майже півтора десятиліття тому була реалізована малозрозуміла (як тоді, так і тепер) реакція, яка давала надію на створення нового виду джерела енергії. І вже давно, в разі успіху, можна було б вирішити питання енергозалежності від зовнішнього постачальника.

Заяви російських вчених «этого не может быть потому, что не может быть» нагадує старі радянські часи, коли СРСР доганяв і переганяв США

Треба відверто зізнатися, що нафто-газове лобі в Україні і «класична» наша наука за весь час до сьогодні не дали змоги державі Україна задіяти всі необхідні механізми для остаточного з’ясування: чи згадане відкриття реальність, чи помилка. І Заходу це було, мабуть не потрібно.

Може хоч тепер, як часто бувало – після когось (цього разу після США), ми, українці, з’ясуємо, що маємо вдома?!

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Политика

Сегодня, 07:44

img
Прогноз НВ. Что будет значить для страны президентство Владимира Зеленского
Инновации

Сегодня, 11:30

img
Уже скоро. Илон Маск анонсировал устройство для связи мозга с компьютером
Политика

Сегодня, 13:28

img
Саакашвили как тест для Зеленского. 10 главных цитат Хатии Деканоидзе из интервью НВ