Сколько людей погибло из-за конфликта в Донбассе

22 сентября 2016, 09:13
736
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Это статистика, за каждой цифрой которой боль, слезы родных и искалеченные судьбы

Тема війни на сході України не сходить з екранів, шпальт газет, радіоефірів та інтернет-видань протягом останніх двох років. Весь цей час нам постійно наводять різні цифри: загиблих у зоні конфлікту за останню ніч, тиждень, місяць, втрат серед мирного населення. Ми дізнаємось про те, що в якомусь районі порушено режим тиші, знову почались обстріли, загинули люди. І знову цифри, цифри. Але чи знають українці загальну статистику?

Кількість загиблих вражає. Йдеться не тільки про військових, але й про мирне населення. Багато хто з цивільних прийняв свідоме рішення залишись у зоні конфлікту з різних причин: одні сподівались захистити своє майно, іншим просто нікуди було виїжджати (переважно людям похилого віку), а хтось просто не встиг цього зробити. І всі ці фактори сприяли збільшенню кількості жертв. Люди гинули, зокрема, під навалами у власних підвалах та від поранень уламками.

Датою початку збройного конфлікту прийнято вважати 7 квітня 2014 року. У цей період було захоплено адмінбудівлі у Харкові, Луганську та Донецьку. Активні бойові дії припадають на червень – серпень 2014 року. Перше перемир’я після цього датується початком вересня. Але й протягом цього часу продовжували гинути люди.

Загалом за період квітень 2014 р. – серпень 2016 р. в районі конфлікту було зафіксовано 31 814 жертви серед Збройних сил України, цивільного населення та членів озброєних груп. Серед цієї кількості загинули 9 578 осіб, поранені 22 236 осіб. На жаль, досі залишається невстановленою кількість жертв серед мирного населення, які загинули внаслідок таких факторів, як відсутність доступу до продуктів харчування, води, медичної допомоги.

Якась дитина так і не побачить свого батька, іншій доведеться вірити маминим розповідям, що тато далеко

У період з середини травня до середини серпня 2016 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини нарахувало 188 жертв серед цивільного населення, у тому числі 28 загиблих: 3 жінки та дівчина і 20 чоловіків та 4 хлопця. Поранених – 160 осіб: 47 жінок та 4 дівчини, 97 чоловіків і 10 хлопців, двоє дітей.

У період 16 лютого – 16 травня 2016 року кількість зафіксованих жертв серед цивільного населення становила 113 осіб: 14 загиблих та 99 поранених.

З середини травня до середини серпня 2016 року підвищилась кількість жертв серед цивільного населення внаслідок обстрілів з різного роду артилерійських систем. Було зафіксовано 109 жертв серед мирного населення: загиблих – 11, поранених – 98. Цей показник на 60 % вищий від кількості жертв через обстріли за період попередніх 8,5 місяців, під час якого загальна кількість жертв становила 67 осіб: загиблих – 12, поранених – 55. Серед загиблих 2 жінки і 9 чоловіків. Крім цього, 2 хлопчика померло від ураження струмом через пошкодження лінії електропередач внаслідок обстрілів. Серед поранених в результаті обстрілів: жінок – 37, дівчат – 3, чоловіків – 54, хлопців – 4.

Причиною смерті ставали також вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої. Цифри наступні: загинуло 13 осіб, поранено – 41 особа. Крім цього, семеро осіб серед мирного населення було поранено невстановленими вибуховими пристроями.

На жаль, ці цифри є приблизними і отримані на основі доступних даних. Ми розуміємо, що реальні показники можуть обчислюватись сотнями тисяч. Точну кількість жертв неможливо встановити через відсутність інформації щодо певних географічних районів та часових проміжків, а також через загальну нестачу інформації, особливо щодо кількості жертв серед військових.

Це статистика, за кожною цифрою якої біль, сльози рідних, скалічені долі. Хтось так і не одружився, хтось залишив вдома вдову. Якась дитина так і не побачить свого батька, іншій – доведеться вірити маминим розповідям, що тато далеко, але бачить тебе і радіє твоїм перемогам. Війна. Її ніхто ніколи не чекає. Але вона може прийти зненацька і за кілька років змінити сотні, тисячі, десятки тисяч життів на кілька поколінь вперед.

(Інформація про кількість жертв використана з Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2016 р. Управління Верховного комісара ООН з прав людини)

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

События

Вчера, 10:48

img
"Киндеры", "альфонсы" и другие. Кто сидел во львовских тюрьмах в 1920-40‑х годах
Travel

Вчера, 19:56

img
Слишком богат и успешен. Каким туристы видят Мюнхен
img
С персональным лифтом и звездными соседями. Самые дорогие квартиры Киева, Харькова, Одессы, Львова и Днепра