Что не учел Порошенко

1 апреля 2019, 01:35
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

Коротко прокомментирую результаты экзит-пола

1. Мова йде про протестне голосування. Люди втомилися від еліти. Втомилися від корупції і – що важливо – від постійної інформації ЗМІ та сарафанного радіо чуток про цю корупцію.

Видео дня

2. Ми гірко скаржилися на те, що молодь голосує ногами (не зважає на вибори). Цього разу, здається, роль молоді в підсумках виборів значно більша, ніж будь-коли. Тільки молодь виявилася швидше пріколістською, ніж відповідальною. Крах системи освіти не міг не позначитися на рівні наших виборців.

3. Щось схоже сталося в США, де "народна хвиля" винесла на вершину влади також досить комічну і непідготовлену до влади фігуру. Але в США президента тримають за руки дві інші гілки влади – парламентська і судова. Наша виконавча влада – нестримна.

4. Якщо правдиві чутки про те, що команди Тимошенко і Зеленського домовляються, то нам доведеться жити в країні, президентом якої буде шоумен, а прем'єром – Юлія Тимошенко (для неї це друга спроба). Якщо врахувати зовнішньополітичне становище України, то це не кращий варіант.

5. Шанси Порошенко мені здаються проблемними. У середовищі конкурентів у нього мало друзів. Виступ Гриценко я прослухав. Опори в опозиційній платформі, Порошенко явно не знайде. Я не впевнений, що він зможе переломити ситуацію.

6. Своїм неуспіхом в першому турі Порошенко багато в чому зобов'язаний своїм піарникам. Гасло "Армія, віра, мова" насправді дуже проблематичне. Процент реально воцерковленого населення, яке орієнтується на ПЦУ невеликий в порівнянні з прихильниками Московського патріархату. В Одесі та області – це абсолютно ясно. Проблема мови всю чверть століття нової української державності використовувалася спритними і не дуже політиками аж ніяк не для об'єднання нації, а для її розколу.

7. Гасло "Кандидатів багато, а президент – один" лише трохи краще.

Шкода, що безсумнівні заслуги нашого чинного (поки) президента залишилися без уваги, ймовірно тому, що були в сфері зовнішньої політики, яка не так хвилює людей, як хотілося б.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Присоединяйтесь к нашему телеграм-каналу Мнения Нового Времени

poster
Подписаться на ежедневную email-рассылку
материалов раздела Мнения
Дайджест авторских взглядов по наиболее острым вопросам
Каждый вторник

Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Instagram.

Показать ещё новости
Радіо НВ
X