Троянские клячи и кобылы

27 сентября 2016, 16:48
920
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Троянские клячи и кобылы - фото
Россия засылает к нам своих троянских коней с первых лет Независимости

«Ми живемо в дивовижній країні, де ще водяться неціловані дівчата, нелякані аферисти і високопоставлені пройдисвіти. У мене складається враження, що ми вже ніколи не перестанемо бути молодою нацією. Така, знаєте, вічна молодість із прогресуючим інфантилізмом», - пише український письменник, журналіст та перекладач Юрій Винничук в колонці для Zbruc.eu.

Здавалося б, після Майдану, а тим більше під час війни українці (в багатонаціональному розумінні цього поняття) мали би зненавидіти свого ворога до глибини душі – раз і безповоротно. Аж ні. Є частина населення, яке все ще ставиться до Росії з симпатією, підкреслює автор. «Відрадно, що їх все ж таки менше, аніж було до війни, а однак продовжувати вважати братами своїх же таки убивць – це вже не інфантилізм, а мазохізм», - продовжує він.

Росія засилала нам своїх троянських коней від перших років Незалежності. Стара кагебістська, а потім ефесбешна агентура влазила в усі діри, проникала у патріотичні структури і, зокрема, в Рух. До Чорновола було приставлено кілька таких креатур. Використовувались усі ці удовенки, костенки, бойки, лавриновичі, лелики-лєвіки та інші, розповідає Винничук. Усі вони мали своє завдання і впоралися з ним без проблем. Проблеми були у Чорновола, який не вірив жодним аргументам.

Нам підсовують чергового псевдогероя, монтують над його головою зоряний німб і змушують вірити в нього

Ланцюжок троянських коників та кобилок тягнеться до нашого часу. «Ми й досі не можемо розпізнавати їх. Нам підсовують чергового псевдогероя, монтують над його головою зоряний німб і змушують вірити в нього», - акцентує увагу письменник.

У кожного такого троянського коника є свої функції. У когось законотворчі, а в когось навпаки – законоруйнівні за допомогою підступних поправок. А є й ті, у кого робота і геть не законотворча – робити картинку для російського ТБ.

Ні для кого не секрет, що Росія розхитує і ще буде довго розхитувати політичну ситуацію в Європі, Азії і зокрема в Україні. Буде розхитувати, доки матиме ресурси, і доки житимуть невтомні карлики.

«А головна проблема в незрілості соціуму. Буйна уява народних мас здатна продукувати лише фейки і фейкових вождів, - завершує автор. - Особливо, якщо вони в камуфляжі».

Повну версію колонки Юрія Винничука читайте на Zbruc.eu

Більше поглядів тут