Путин и день защитника Отечества

20 октября 2014, 11:54
1579
Чому православне свято Покрови так дратує «православний» Кремль

Один з гуманітарних позитивів останнього тижня — нове державне свято 14 жовтня — День захисника Вітчизни. Путін у гніві — мовляв, ось він, звірячий оскал «киевской хунты» та «бандеровского неофашизма-неонацизма»!

Але насправді православне свято Покрова пресвятої Богородиці — це, насамперед, головне свято запорізького козацтва. А вже потім організатори УПА обрали його як день утворення Повстанської армії.

В Кремлі гніваються з приводу того, що День захисника Вітчизни 23 лютого, він же «День Советской армии и военно-морского флота», — вже неактуальний для України. Тяжко пережити, що Україна позбавляється ще одного суто радянського символу.

Але навіть у любителів радянської символіки цей день повинен теж викликати, як мінімум, відразу. Бо ще у 1920-х роках було відомо, що 23 лютого як день створення РККА (Червоної армії), — це вигадка радянської пропаганди. Просто тодішній владі треба було відмитись від ганьби, якої зазнала РККА у боях з німецьким військом під Псковом та Нарвою.

Путін у гніві — мовляв, ось він, звірячий оскал «киевской хунты» та «бандеровского неофашизма-неонацизма»!

Навіть Клімент Ворошилов згадував: «Приурочивание празднества годовщины РККА к 23 февраля носит довольно случайный и труднообъяснимый характер и не совпадает с историческими датами».

Нинішня кремлівська ідеологія намагається якнайширше використовувати православну символіку, православні ідеологеми та саму церкву у своїх суто політичних цілях. І, виходячи з цього, Кремль міг би вітати українську інновацію — мовляв, «украинцы на государственном уровне актуализировали великий православный праздник Покрова Пресвятой Богородицы». Але замість того — якісь емоційні прокльони у бік «кровавой киевской хунты», за якими відверто проявляється звичайна заздрість та обурення тим, що Україна стає по-справжньому вільною та самодостатньою.

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Политика

Сегодня, 16:20

img
Никого не держат. Какие изменения ждут фракцию Блок Петра Порошенко
IT-индустрия

Вчера, 20:00

img
Перемен требуют наши сердца. Чего ждут украинские айтишники от президента Зеленского
Геополитика

Сегодня, 19:33

img
Российские паспорта для "Л/ДНР". Что произошло и как на это реагируют в Украине