Потерянное поколение: о студентах и стипендиях

1 сентября 2016, 14:08
1683
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
Есть очередное поколение, которое не понимает, что для того, чтобы что-то получать, необходимо что-то давать

Доки одні ровесники незалежної України воюють на Сході, інші «народжені вільними» роблять вистави із киданням торту в замміністра та транспарантами проти цілком розумних ідей Мінфіну. Можливо, цим вони хочуть продемонструвати, що молодь не довіряє владі, і все одно хто це: заступник міністра, депутат чи сам президент. Але послухавши аргументацію студентів, стає зрозумілим – в Україні підростає іще одне покоління інфантильних людей. Людей, які не хочуть працювати над собою та своєю країною, натомість вибираючи отримувати щомісячні подачки держави та мішки гречки перед виборами.

Відсутність політичної грамотності в Україні – одна із головних проблем нашої сучасності. Протягом більш ніж 25 років політики годують нас обіцянками «жити краще», «жити по-новому» і т.п. Щойно наближаються вибори і всі ми отримуємо масу «соціальних» законів, які ніби-то покращують життя простого громадянина. Проте, політики не пояснюють, що на виконання цих популістичних законів треба буде витратити більше 60% державного бюджету. Пільги, субсидії, стипендії отримують не лише ті, хто є дійсно соціально незахищеними верствами, а всі, хто так чи інакше підпадає під комусь вигідну систему цих виплат.

Сьогодні Міністерство фінансів пропонує перевірену іншими країнами, систему перегляду виплат стипендій. Тут треба звернути увагу на те, що Мінфін стипендійний фонд не зменшує, а лише переформатовує. Ідеться про те, що у майбутньому існуватимуть два види стипендій: перший вид – соціальна, другий вид – академічна. Соціальна стипендія буде для студентів, яким необхідна матеріальна підтримка, і стипендія академічна, для тих студентів, які показують високі результати в навчанні.

Сьогоднішні стипендії – це оплата за сірість, а не стимулювання до навчання

У свою чергу, це формує своєрідну ринкову конкуренцію і змушує студентів не просто ходити на пари, а й добре вчитися аби отримати підтримку уряду. Якщо ж вчитися добре не виходить, то для покращення матеріального становища можна паралельно працювати. Зокрема, проти цього і виступають сьогоднішні студенти. Вони не хочуть працювати, пояснюючи, що це відволікатиме від навчання. Однак, якщо подивитися вакансії на сайтах із пошуку роботи, то більшість посад вимагають бодай року досвіду роботи. І у будь-якому випадку, аби конкурувати на ринку праці, одразу після випуску, студентові варто починати працювати задовго до отримання диплому.

І тут напрошується висновок – маємо ще одне покоління, яке не розуміє, що для того, аби щось отримувати, необхідно щось давати. Необхідно бути конкурентноспроможними не лише на національному рівні, але і на загальносвітовому. Тяжкою щоденною працею треба досягати поставленої мети, а протираючи штани за партами нічого не здобудеш. Але скільки ще має минути часу, щоб молоді люди нарешті це зрозуміли і перестали сподіватися лише на державу, як це робили люди за радянських часів? Скільки ще революцій має відбутися, аби українці нарешті зрозуміли, що лише від постійної праці кожного залежать якісні зміни не тільки в Україні, але і в цілому світі. Варто виходити за рамки і думати глобальніше, дивитися ширше, ніж того дозволяють стіни університетських аудиторій.

Сьогоднішні стипендії – це оплата за сірість, а не стимулювання до навчання і до першості. І ми нарешті маємо можливість це змінити. Головне тут, не згубити цю можливість серед розвалених тортів і закликів до того, що краще гроші армії віддати на стипендії. Бо коли на початку ХХ століття студенти під Крутами захищали своїми тілами Україну, вони не просили грошей за те, що вчаться чи воюють. А сьогоднішні вимоги показують, що сучасні їх однолітки знають історію на двійку. А погані студенти не заслуговують на стипендію.

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Футбол

Вчера, 04:04

img
Вот это дебаты. Реакция соцсетей на феерический матч Манчестер Сити - Тоттенхэм
Страны

Вчера, 16:15

img
Без Путина, но с Трампом. Кто попал в сотню самых влиятельных людей 2019 года по версии Time
Политика

Вчера, 13:51

img
Политическое дерби на стадионе. Семь фактов о завтрашних дебатах между Порошенко и Зеленским на Олимпийском