Послание террористов

15 января 2016, 09:03
1832
Цей матеріал також доступний українською
Послание террористов  - фото
Вообще, суровая правда жизни заключается в том, что Стамбул приспособлен к террористическим нападениям, атакам и взрывам 

Офіцеру безпеки генконсульства довелось провести мені окрему лекцію на тему, оскільки перший же вибух після початку моєї роботи в Стамбулі стався в перші ж дні після прибуття до Туреччини. У моєму сприйнятті ситуація значно погіршувалась тим, що за пару днів до Стамбулу мав прибути з візитом президент України.

Завдяки згаданій лекції я дізнався, що вибухи терористичного характеру стаються в Стамбулі 1-3 рази на місяць. Їх інтенсивність напряму пов’язана з подіями на сході Туреччини, що курдські терористи щоразу, коли на сході країни гине їх боєць, практично на наступний же день проводять в Стамбулі акції відплати (що, до речі, є промовистим свідченням масштабів і спроможності курдської спільноти в Стамбулі). Разом з тим, об’єктами нападів традиційно стають жандарми, поліція та збройні сили. І це без винятків.

Отже, рекомендація фахівця, яку я взяв на озброєння і зробив частиною брифінгів з питань безпеки для співробітників консульства, - уникайте перебування поруч з відповідними об’єктами - і це великою мірою допоможе уникнути небезпеки. Звичайно, якщо мова йде про типову ситуацію, а не добре підготовлені масштабні напади, як наприклад в листопаді 2003 року (серія великих вибухів з 15 по 20 листопада біля єврейського центру, британського консульства та банку HSBC в результаті яких загинули 57 і були поранені понад 700 людей).

Впродовж мого перебування в Стамбулі (2010-2013 р.р.) правило працювало. Виняток - терорист смертник підірвав себе на центральній площі Таксим, але і цей теракт був передовсім спрямований проти місцевого відділку поліції, а не туристів чи простих громадян).

За період мого перебування в Стамбулі не було жодного випадку терористичних актів в районі площі Султанахмет. Ця площа чи район, що об’єднує музей Собору Святої Софії та Блакитну мечеть, є напевно найбільш бажаним для туристів місцем Стамбулу. Власне, це і є туристичний центр і серце міста, які щороку відвідують десятки мільйонів туристів з усього світу.

Говорячи про туризм варто відзначити, що Стамбул залишався єдиним містом чи регіоном Туреччини, відвідуваність якого внаслідок сирійської кризи та терористичної активності ІДІЛ не знизилась (загалом по Туреччині втрати надходження від туризму становили в позаминулому році 12-15 відсотків).

Думаю, це і є месидж терористів - в Туреччині більше немає безпечних місць.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Журнал НВ (№ 22)

Дело Порошенко

Экс-президенту Петру Порошенко светит сразу несколько уголовных дел. Каковы их перспективы?

Читать журнал

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Геополитика

Сегодня, 13:34

img
Что такое ПАСЕ и какие права она вернула России. Максимально кратко
Саме там

Вчера, 21:05

img
Экзотики захотелось. Как украинцы стали разводить улиток, держать страусиные фермы и выращивать ананасы
Лонгриды

Вчера, 21:07

img
Прикосновение. История Саши и Зори